Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Internet w Play Online

Domyślnie Internet w Play Online

Witam.
    Szukam kogoś kto ma internet w Play Online, żeby potwierdzić moje wczorajsze odkrycie :]
    Mam podpisaną umowę z Play. 14 GB transferu miesięcznie. Wszystko pięknie i ładnie.
    Od jakiegoś czasu wydawało mi się, że Play zawyża ilość naliczonych danych.
    Zauważyłem używając programów do mierzenia szybkości transmisji (NetMeter), że systematycznie, praktycznie co sekundę wysyłane są jakieś małe ilości danych. Myślałem na początku, że może to system się łączy, albo jakieś aktualizacje, no coś w tym stylu.

Zainstalowałem sobie Microsoft Network Monitor i jeśli dobrze widzę są 2 procesy, które łączą się ze stroną Play.
    Jeden "oficjalny" nazwany normalnie "Play-Online" i drugi rozpoznawany jako "Unknown" - i to właśnie on wysyła systematycznie te małe ilości danych. Te dane oczywiście są naliczane, w przeciwieństwie do niewielkich ilości danych wysyłanych przez proces "Play Online".
    Wygląda to na zwykłe sztuczne "nabijanie transferu".

Gdyby ktoś kto ma internet w Play Online mógł to potwierdzić byłbym bardzo wdzięczny.
    Pzdr.

Domyślnie

Na poczatek zrob testy na czystym systemie i pokaz gdzie ten nieznany proces sie laczy (netstat?) - co on wysyla/do kogo. Mowiac krotko - konkrety prosze.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie Tu są skany

Wszystko testowałem na nowo zainstalowanym systemie.
    Tu jest zrzut z netstata, ale mało co tam widać, albo ja nie umiem się tym obsługiwać:
    http://img684.imageshack.us/img684/9756/netstatz.png

To jest ten piąty od góry, wysyła coś na 89.108.195.41 - to na pewno Play.

A tu jest zrzut z Microsoft Network Moniktor i połączenia procesu "Unknown":
    http://img204.imageshack.us/img204/6792/mnmt.png

Domyślnie

Ten UNKNOWN to najprawdopodobniej fragment Play-Online - URL sugeruje ze to cos probuje zalogowac sie do strony, zgaduje ze w celu sprawdzenia aktualnego transferu jaki pozostal Ci jeszcze w danym okresie rozliczeniowym albo cos podobnego - taki sygnalizator uzycia/kosztow... Moim zdaniem ruch z modemow Play do ich serwerow powinien byc wylaczony ze zliczania ruchu.

Zobacz czy jestes w stanie zobaczyc co to za proces jest i go ubic. W ogole nie bardzo wiem po co aplikacja Play-Online skoro wszystkie modemy pozwalaja na konfiguracje bezposrednia uzywajac dialera ktory jest w Windows - wszystkie te ladne okienka w barwach operatora - w najlepszym wypadku crapware, w najgorszym... no wlasnie
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Raczej "no właśnie" :].

Oficjalnie dane które wysyła Play do sprawdzenia ile jeszcze zostało transferu nie są wliczane. Zresztą niewielki transfer który jest wysyłany przez proces "Play Online" nie jest naliczany. Ale to są jakieś kilobajty.

Natomiast ten proces Unknown przesyła w moim przypadku systematycznie około 1MB/4 min, czyli 15MB/godz., czyli przy czterech godzinach dziennie w moim przypadku robi się prawie 2 GB transferu miesięcznie. Po co tyle na sprawdzanie stanu?

Jestem przekonany na 99,99%, że coś jest nie tak. Nie wykrył mi tego prosesu Firewall, a Play Online wykrywa. Zbyt dobrze ukryty, żeby wszystko było w porządku.

Domyślnie

Wytnij ip=89.108.195.41 na firewallu ręcznie.

Domyślnie

Można spróbować. Tyle, że proces "Play Online" też łączy się z tym samym adresem IP.

Znalazłem i zablokowałem. Przestało wysyłać :]
    Internet działa na razie normalnie.
    Ostatnio edytowane przez Mad_Dud : 06-23-2012 - 21:49

Zasady Postowania