Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 12

Temat: Zewnętrzne IP

  1. #1

    Domyślnie Zewnętrzne IP

    Chciałbym na jednym z komputerów podpiętych pod router postawić serwer www (nie tylko dla LAN , aby był widoczny w Internecie) Pytanie jak to zrobić gdy jestem za NAT'em

  2. Domyślnie

    • DMZ
    • Przekierowanie wybranych portów na routerze,
    • reverse tunneling,
    • fizyczna przepinka + port forwarding,
    • vpn + dmz

  3. #3

    Domyślnie

    Niezbyt wiem o co chodzi ale dzięki jakoś tam sobie poradze

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Jesli chcesz tylko www postawic to port-forwarding... kazdy domowy router to potrafi - zobacz instrukcje obslugi.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5

    Domyślnie

    Router też jest podpięty pod lan , jeśli chodzi o usługi potrzebuje jeszcze ssh

  6. Domyślnie

    W takim razie na routerze, który stoi przy dostępie do internetu ustawiasz przekierowanie na port X do routera wewnętrznego, a na tym wewnętrznym przekierowujesz port X na swoją maszynę.

  7. #7

    Domyślnie

    Doradzacie,doradzacie...a ktos zapytal co to za polaczenie?

  8. Domyślnie

    co to za polaczenie - to jest pierwsze pytanie, które ci się nasuwa?
    - topologia sieci,
    - modele routerów i ich firmware,
    - statyczne/dynamiczne ip + dyndns,
    i parę innych, których celowo nie przytoczę.

    Nam już się znudziło grać w 20 pytań a tego typu wątki to forma edukacji, która pomoże zrozumieć, jak należy zadawać pytania. A dla nas forma rozrywki.

  9. #9

    Domyślnie

    Oczywiście, że to pierwsze co mi się nasuwa. To, że autor nie umie zadawać pytań - cóż... niestety teraz w szkołach nie uczy się takiej sztuki... ale to już off topic.

  10. #10

    Domyślnie

    Tak trafiłeś jestem idiotą nie potrafię wielu rzeczy zadawanie pytań także mnie przerasta.Wracając do mojego pytania to skąd mam wiedzieć jakie informacje będą potrzebne , gdybym to wiedział nie potrzebowałbym pomocy. Nie mam dostępu do głównej maszyny odpowiedzialnej za rozdzielanie sygnału do poszczególnych odbiorców. Portów mi też nikt tam nie przeforwarduje. Wpadłem na pomysł żeby na swoim routerze to zrobić ale co to da skoro i tak jestem za NAT.


    http://desmond.imageshack.us/Himg708...8.jpg&res=crop


    // @Crowman , akurat nie wiem jak teraz uczą w szkołach już mam edukację w podstawówce za sobą jednak podejrzewam , że system edukacji kuluje również w przekazywaniu kolejnym pokoleniom wiedzy na temat odpowiadania na pytania.


    Wyobraź sobie pytanie na forum:
    Pytanie:
    X- Hej, wiecie jak zrobić karpatkę?
    Odpowiedź:
    Y-
    * pl.wikipedia.org/wiki/Woda
    * pl.wikipedia.org/wiki/Margaryna
    * piekarnik i miski
    * Kura domowa (zdobądź jajko lub nawet 5)
    * Kuchnia

    I co wiesz jak zrobić karpatkę ? Ja nie. Podobnie jak nie wiem nic o rozwiązaniu mojego problemu. I twój post w żaden sposób się nie przyczynił do jego rozwiązania.
    Ostatnio edytowane przez Michal_sh : 05-21-2012 - 10:35

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj