Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Problem z pluginem check_apache_load

Domyślnie Problem z pluginem check_apache_load

Mam problem z pluginem ./check_apache_load.pl , a mianowicie w nagiosie pokazuje mi sie tylko APACHE_LOAD OK - % cpu load | CPULoad=%
    i nie chce mi pokazac tych procentów. Gdy próbuje z palca to pokazuje, ze
    Kod:
    Use of uninitialized value $CPULoad in concatenation (.) or string at ./check_apache_load.pl line 167.
    Use of uninitialized value $value in numeric le (<=) at /usr/local/share/perl/5.10.0/Nagios/Plugin/Range.pm line 98.
    Use of uninitialized value $metric in string eq at ./check_apache_load.pl line 212.
    Ktoś może coś poradzić na ten problem? Co musiałbym zmienić? dodać, dopisać?

Domyślnie

Skrypt probuje wstawic wyniki pomiaru do (zmienne $CPULoad, $value, $metric) do napisu ktory zwroci jako odpowiedz, ale te zmienne nie sa zdefiniowane.

Dobrze nsapisany plugin powinien zwrocic error albo warning co najmniej a nie wysypac sie w ten sposob. Sprawdz czy skrypt na pewno daje rade odczytac load (stawiam dobre piwo ze w ogole nie dostaje danych i dlatego zmienne nie maja wartosci). To co widzisz to ostrzezenie Perl'a (use warnings) ktore ma pomoc ustalic w czym problem.

Jesli ten plugin odpala jakies inne polecenia, to sprawdz czy one sa dostepne. Jesli odpala zapytanie do apacza aby sciagnac strone statusu, to upewnij sie ze ma do niej dostep (najpierw ze ta strona w ogole jest wlaczona).
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Dokładnie to ten skrypt ściągnąłem sobie z tej strony i do sprawdzenie używam
    Kod:
    ./check_apache_load.pl -H localhost -w 80 -c 90
    a otrzymuje to co przedstawiłem w pierwszym poście.

A jak mam sprawdzić, czy skrypt na pewno daje rade odczytac load? skoro napisałem, że wywołanie tego z palca, również daje efekt co w pierwszym poście. A w logach też nic nie pisze, że ma jakiś problem z dostępem np. do apache. (a strona jest włączona)

Domyślnie

Przeczytanie opisu powinno pomoc...

The usage of this plugin is based on the information provided by mod_status Apache module, thus both the module installation on the server side and setting the Apache ExtendedStatus directive (ExtendedStatus on) are requirement.
    to by bylo tyle na temat.... apacza nie skonfigurowales.

RTFM
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie check_apache_load

Też to odpaliłem pod op5 Monitorem i nie ruszyło, więc zerknąłem do środka.
    Skrypt powołuje się na stronę statystyk apacha:
    'http://'.$IP.'/server-status?auto';

a żeby ona działała to :
    mod_status - Apache HTTP Server
    do konfiguracji dodaj :
    <Location /server-status>
    SetHandler server-status

Order Deny,Allow
    Deny from all
    Allow from .foo.com
    </Location>

Zasady Postowania