Pokaż wyniki 1 do 8 z 8

Temat: snifing-problem

Domyślnie snifing-problem

witajcie
    uzywam wiresharka
    analizuje ruch i mam mozliwosc analizy ruchu w sieci ale jest problem mianowicie przechwytuje mi tylko protokos ssdp, http tylko mojego kompa ;/
    czemu tak jest czyzby jakies zabezpieczenie przed snifingiem?

Domyślnie

Czyżby switch?

Nie wiem czemu się dziwisz... Nie wiem też czy dobrze zrozumiałem Twój post, ale chodzi Ci chyba o to dlaczego nie widzisz ruchu np. pomiędzy innym klientem, a routerem.... Odpowiedź - switch! Będziesz widział pakiety rozgłoszeniowe i te, które wędrują do i z Twojej karty, ale żeby widzieć coś ponadto będzie to wymagało twojej ingerencji...

Pozdrawiam

Domyślnie

aha dzieki
    niegdy nie zaglebialem sie w temat snifingu i nie przypuszczalem ze to przez switch myslalem ze jesli jest budowane na switchach to nie bede widzial zadnego pakietu a widze tylko pakiety ssdp

Domyślnie

podepne sie pod temat, bo pytania wydaja mi sie zwiazane:
    jak sprawdzic, czy na drodze miedzy mna, a innym hostem wlanu jest switch?
    czy jesli sniffer widzi tylko moje pakiety, to wiadomo, ze przeszkoda jest switch, czy problem moze wystepowac tez z jakiegos innego powodu?

Domyślnie

Cytat Napisał dustman Zobacz post
    jak sprawdzic, czy na drodze miedzy mna, a innym hostem wlanu jest switch?
    to znaczy ze jeden host siedzi na kablu a drugi na wifi?!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

moj blad, rozumiem juz, ze w wlanie problem switcha nie moze wystepowac... przepraszam za glupie pytanie

Domyślnie

też podepnę się pod temat. Ja widzę tylko ssdp innych osób i oczywiscie m.in. swoje http, jak się podłączyć, żebym mógł widzieć http innych podłączonych osób do sieci?

Domyślnie

witam

Zapewne nikt na tacy nie podaje tutaj "dań" jak w restauracji. Ale sniffing o którym piszesz w twoim przypadku odbiera od innych użytkowników wyłącznie ramki rozgłoszeniowe tzw. broadcast i to jest jak najbardziej normalne zachowanie.

Żeby otrzymać w sniffingu nazwijmy to po imieniu to czego widzieć ty nie powinieneś (w teorii) to musisz przeprowadzić pewnego rodzaju atak na switch aby nieco go "zdezorientować" i wtedy te ramki idą przez twój komputer i dalej w sieć.

Zasady Postowania