Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 39

Temat: Filtrowanie przesyłanych plików

Domyślnie Filtrowanie przesyłanych plików

Witam!
    Myślę, że w dobrym dziale umieszczam tema, jeśli nie, to proszę o przeniesienie.
    Więc tak, mój problem jest taki, że chciałbym włączyć filtrowanie/ograniczenie przesyłanych plików do danego komputera. Dokładniej, chcę, aby 1 komputer podłączony pod mój komputer miał ograniczony przepływ danych.
    Na celu ma to, aby mój brat, który ma podłączony komputer do sieci, mi. nie włączał programów P2P, które bardzo obciążają łącze, więc chcę, aby z 4mb przydzielić mu powiedzmy 1mb w dół.
    Jeśli ktoś wie jak to zrobić, to proszę o odpowiedz, mogę jeszcze ułatwić pomoc poprzez program Team Viewer (zdalny pulpit). Oczywiście ID, oraz hasło do routera znam .
    Oczywiście pytałem wujka Google , lecz wszystko co wyskakiwało, to filtrowanie pakietów na linuxie
    Pozdrawiam.

Domyślnie

No to słabo szukałeś.
    Zainstaluj na komputerze brata NetLimiter skonfiguruj jak tam chcesz i tyle opcionalnie możesz sprawdzi czy twój router ma QoS.

Domyślnie

QoS nic nie da bo ten co jest na routerkach ma 4 kolejki jedynie ktore sa juz skonfigurowane (standard ustawienia pod VoIP, ssh i inne interaktywne, cos tam jeszcze i bulk) a do limitowania predkosci trzeba nieco wiecej logiki niz to co wiekszosc routerkow daje... no chyba ze masz jakis ciekawszy... Draytek'i pozwalaja na takie limitowanie na pojedyncze IP...

Przez pewien czas mialem sasiada podpietego po wifi do mojej sieci to mial limit - max 200 polaczen na raz i 1mbit download, calosc ustawiana z panelu WWW na routerku.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

do limitowania predkosci trzeba nieco wiecej logiki niz to co wiekszosc routerkow daje... no chyba ze masz jakis ciekawszy...
    Mam tp-link'a, nie wiem czy jest jakaś różnica, i czy coś w tym pomoże to, że jego IP, to 192.168.1.1
    Draytek'i pozwalaja na takie limitowanie na pojedyncze IP...
    Z tego co zerknąłem, to te Drayteki, to są routery... Jeśli nie, to możesz opisać jak to ustawić?
    Przez pewien czas mialem sasiada podpietego po wifi do mojej sieci to mial limit - max 200 polaczen na raz i 1mbit download, calosc ustawiana z panelu WWW na routerku.
    O coś takiego mi chodziło, mógłbyś opisać jak to zrobić? Tylko, że brat idzie po kablu i chyba tergo się nie da jakoś zablokować (założyć hasła, itd z poziomu strony routera.. Jak by miał WiFi to bym zrobił jakiegoś WEP'a albo ukrył rozgłaszanie, to też by się zgubił na swoim XP

Domyślnie

Na draytek'u sie da... nie wazne czy kabel czy wifi - podajesz limit dla konkretnego adresu IP i przypisujesz IP do adresu MAC...
    Draytek to nie taki sobie tani routerek adsl tylko powazniejsze urzadzonko... moze byc bramka VoIP (podpinasz do niego 2 analogowe telefony i 6 linii voip, ma wlasne plany dzwonienia i routingu polaczen), robi IPSec VPN, PPTP i L2TP, itd - u mnie spisywal sie doskonale, teraz siedzi u rodzicow w domu

Domyślnie

Ja chyba nie mam takiej możliwości
    Status
    Quick Setup
    QSS
    Network
    Wireless
    DHCP
    Forwarding
    Security
    Parental Control
    Access Control
    Static Routing
    Bandwidth Control
    IP & MAC Binding
    Dynamic DNS
    System Tools

mam takie możliwości. Pod którą mogło by się to znajdować? To rozwine

Domyślnie

Bandwidth Control
    IP & MAC Binding
    te dwie opcje obadaj

Domyślnie

Zrobię SS - dłużej by się pisało ocb i gorzej by wyglądało, a tak bardziej obrazowo .

[URL=http://img717.imageshack.us/i/ipmacbinding2addnew.png/][IMG]http://img717.imageshack.us/img717/
    Proszę 1 część

Domyślnie

1332/ipmacbinding2addnew.png[/IMG][/URL]

Domyślnie

To co ucięło to powinno być

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Zasady Postowania