Pokaż wyniki 1 do 2 z 2

Temat: ip driver

Domyślnie ip driver

pomysl stary, ale mam znow chec na realizacje czegos fajnego.
    pewnie i tak bedzie fail, ale moze cos wyjdzie...

che stworzyc cos w rodzaju wirtualnej sieci.
    siec bedzie sie komunikowac po IP. czyli bedzie oczywiscie jeden centralny serwer ktory bedzie trzymal informacje o podlaczonych klientach (ip+port).

Jesli ktos bedzie chcial skozystac z mojej sieci, poprostu sie podlaczy. Adresowanie tej sieci bedzie identyczne jak w LAN, czyli 10.0.0.0/8. komputery beda sie widzialy i jednoczesnie mialy dostep do internetu, przez centralny serwer badz przez inne jak ktos postawi przekaznik, identycznie jak LAN.

Teraz jak wyglada polaczenie, serwer ma adres wan, i klient z lanu czy nie podaje adres wan i laczy sie via ip.
    caly ruch odbywa sie normalnie, po ip4/ip6.
    natomiast wyzsza ramka to ramka sieci, tez ip.
    serwer po odebraniu pakietu z wan obcina ja, i przetwarza nizszy ip, ktory jest w jego sieci i kieruje pakiet w zaleznosci od niej. A nawet nie musi byc to ip. 2 adresy wystarcza. serwer gada z innym hostem, i odsyla po dodaniu ramki do klienta. Wszsytko szyfrowane zeby zredukowac sniff.

Czy takie cos juz istnieje? czy vpn to wlasnie to?
    celem tego jest stworzenie sieci w ramach ktorej mozna by bylo anonimowo kozystac z netu, i miec dostep do pewnych zasobow ktore z publiki by szybko zniknely.
    mozna by tez tworzyc podsieci, ograniczac dostep do nich, wszystko co sie chce.

i teraz jak sie za to zabrac?
    interesuje mnie sprawa drivera ip pod linuxem i windowsem.
    czy macie jakies doswiadczenia z tym? chce:
    - zlapac ramke ip, przetworzyc, i wrzucic na z gory ustalony adres.
    - odebrac ramke ip, przetworzyc, i przekazac do wyzszej warstwy (np tcp).

nie interesuje mnie kombinowanie, prosze o solidne dane.

Domyślnie

1. jesli to ma dzialac po tcp/ip to jedyne co masz do dyspozycji to L7 wiec warstwa aplikacji albo tun/tap
    2. mowisz o klasycznej enkapsulacji - zobacz VPN, GRE lib nawet MPLS
    3. wyglada to cholernie podobnie do VPN a szczegolnie do OpenVPN
    4. widze ze chcesz na sile napisac po swojemu cos co juz dawno istnieje no ale to Twoja sprawa
    5. jesli nastawiasz sie na fail juz na poczatku to daleko nie zajdziesz - pozytywne nastawienie na poczatku projektu to podstawa

masz konkrety tak jak chciales
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)