Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Jak sprawdzić prędkości adresów MAC w sieci lokalnej / osiedlowej?

Domyślnie Jak sprawdzić prędkości adresów MAC w sieci lokalnej / osiedlowej?

Mam internet w sieci osiedlowej, w której istnieje 5 różnych abonamentów różniących się m.in. prędkością downloadu oraz uploadu. Mam wyssnifowane ok. 30 adresów MAC z sieci, wszystkie działają Czy jest możliwość sprawdzenia jaka prędkość jest przypisana do danego MACa bez wpisywania go na swoim komputerze ? (chcę oszczędzić trochę czasu, a przy tym i zwiększyć bezpieczeństwo) - 30 razy zmienianie MACa w przeciągu załóżmy 30 minut może wzbudzić podejrzenia Admina (oby tylko podejrzenia ).

cr0
    cr0 jest offline

Domyślnie

raczej sie nieda, chyba ze skan pasywny i patrzysz jak szybko sciaga/wysyla.

Domyślnie

wlasnie o cos takiego mi chodzi Za pomocą jakiego programu moge zrobic takowy skan ? Oczywiście w wersji na windowsa...

i jeszcze jedno pytanie:

znajduję się w dość odległym miejscu od głównego serwera i zarazem siedziby firmy mojego dostawcy internetu... łączę się w 100% po kablu i światłowodzie, switche nie są zarządzalne. Badając trasę pakietów załóżmy do wp.pl widzę że dopóki pakiety wyjdą poza LAN przechodzą aż przez 2 serwery. (Kolega, który mieszka bliżej siedziby ma tylko 1 serwer). Mam adres MAC tego bardziej oddalonego serwera. Czy wpisując go u siebie mogę się spodziewać internetu ? Jeśli tak, to z jaką prędkością ? 100% możliwości łącza ? Mogę wyssnifować macki tylko od ludzi podłączonych do tego dalszego serwera... nie rozumiem czemu nie mogę poznać maca kolegi, który jest podłączony bliżej siedziby i odwrotnie ...
    Ostatnio edytowane przez Mimek2224 : 07-08-2009 - 22:59

Domyślnie

Wpisując MAC routera (a nie serwera) bliżej Ciebie nie będziesz miał internetu za to osoby podpięte do niego straca internet. A ty prawdopodobnie szybko sobie z DDOSuejsz komputer. Wysnifować możesz tylko do najbliższego routera. Poza router tak łatwo nie wyjdziesz.

Pozdrawiam
    Radiol
    Informatyka jest tak samo nauką o komputerach jak astronomia jest nauką o teleskopach.

Domyślnie

rozumiem, zresztą sam z ciekawości wpisałem ten MAC routera i na serio nie maiłem neta.. ponawiam pytanie: jaki jest program do pasywnego skanowania pod Windows XP ?

Domyślnie

... przy czym tak na prawde polaczenia wewnatrz LAN nie sa prawie nigdy limitowane wiec bedziesz mial pelna predkosc. Jesli routerem jest jakis linux powiedzmy i on limituje per-user to do linuxa masz pelna predkosc bo mozesz sciagac pliki ktore ISP wystawil dla userow itd... ale ciagnac z internetu juz limit dziala. To samo dotyczy sytuacji jesli limitowanie jest ustawione dalej niz na najblizszym (dla Ciebie) routerze. W takim wypadku jakikolwiek MAC ustawisz bedziesz mial predkosc taka jaka da Ci lacze do routera, bo limitowanie odbywa sie faktycznie dalej.

Poza tym jak chcesz uwzglednic istnienie innych uzytkownikow? Jesli pare osob cos sciaga na raz a Ty wlasnie testujesz jeden adres MAC to i tak masz falszywe wyniki Tak czy inaczej powodzenia.

Jedyna metoda to aby ISP udostepnil np 100MB plik do pobrania o 1 krok dalej niz robi limitowanie predkosci - wtedy z jego wlasnego serwera, przez mechanizm limitujacy, do klienta, po LAN na pelnej fizycznej predkosci... Tak powinno sie to robic - chocby jako narzedzie dla admina do sprawdzenia jaka jest wydajnosc jego wlasnej sieci

EDIT:
    @up - jak ustawiles u siebie MAC routera... no comment - lepiej zostaw ta zabawe i sie nieco doucz zanim zaczniec cos kombinowac.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

hehe, dzięki za odpowiedź Apropo mierzenia prędkości to mój operator udostępnia bardzo stabilne łącze, tzn takie, że zawsze jest to ta sama prędkość, niezależnie (lub w bardzo małym stopniu zależnie) od obciążenia sieci.

Przykładowo, ja mam abonament 1,7 mb/sek i robiąc przez 2 lata speedtesty lub ściągając jakieś pliki ZAWSZE miałem 210 - 230 KB/sek - stąd uważam, że takowe pomiary będą dość efektywne.

W przypadku gdybym się połączył z człowiekiem, który obecnie korzysta z internetu - i tak nie wykonam speedtesta - będziemy się nawzajem rozłączać Dlatego najpierw sprawdzam czy takowy komputer jest offline, a dopiero później na niego wchodzę

Podajcie przykład pasywnego skanera for Win XP
    Ostatnio edytowane przez Mimek2224 : 07-09-2009 - 14:37