Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Voiphopper do podsluchu

Domyślnie Voiphopper do podsluchu

Mam zapytanie, moze mi ktos powiedziec jak uzyc programu voiphopper do podsluchu rozmow voip prowadzonych przez bramke Voip podlaczona do routera w sieci lokalnej ?
    System to BT3.
    Czy mozna podsluchac Voipa tylko po Lanie czy tez po Wifi?

Domyślnie

... czy mozesz zajrzec do dokumentacji? Gdybys zajrzal to bys wiedzial...

Nie zrozum mnie zle... jesli nie potrafisz uzywac programu to znaczy ze zapewne nie rozumiesz podstaw jak a przede wszystkim dlaczeego ten program dziala, dlaczego dany rodzaj ataku jest w ogole mozliwy... to wybacz - nie jest to zabawka dla Ciebie.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Czytalem opis z :
    http://forums.remote-exploit.org/showthread.php?t=12116
    Chcialbym azeby ktos wytlumaczyl blizej jak go uzywac?

Domyślnie

Nie wiem co wiecej mozna Ci powiedziec - link ktory podales zawiera KOMPLETNE GOTOWCE jak uzywac programu, jakie opcje do czego... itd.

Generalnie voiphopper to narzedzie zaprojektowane do bardziej skomplikowanych sieci niz domowe - takich gdzie masz zarzadzalne switche (konkretnie firmy Cisco bo mowa tu o protokole CDP) i uzywasz VLAN'ow do oddzielenia ogolnego ruchu TCP/IP od telefonow VoIP (marne to zabezpieczenie ale zawsze cos)... Wlasie voiphopper na tym zalozeniu bazuje, czyli na Cisco + VLAN + CDP ktore jest cholernie gadatliwym protokolem... i eksploituje taka siec.

Link ktory sam podales powyzej odpowiada na 75% Twoich pytan (gotowe polecenia). Odpowiedzi na brakujace 25% tez tam sa w sumie ale aby je zauwazyc musisz nauczyc sie czegos wiecej o VoIP i jakie niesie ze soba zagrozenia. Tego za Ciebie nie zrobie ani ja ani nikt inny. Dopiero solidna wiedza i doglebne zrozumienie zasad dzialania danej konfiguracji i samego narzedzia pozwoli Ci wykorzystac je w pelni - nie mowie tu tylko o voiphopper'ze ale o kazdym programie w tym stylu.

Po prostu moim skromnym zdaniem, voiphopper i podobne programy to nie soft dla przypadkowych ludzi. Zachecam jednak do nauki i poglebiania swojej wiedzy - nic nie daje wiecej przyjemnosci niz zrozumiec zasady dzialania czegos, co do niedawna wydawalo sie czarna magia W pewnym momencie przy kazdym pytaniu znajdzie sie odpowiedz a tam gdzie ktos wspomni o odpowiedzi znajdzie sie brakujace (mozna nawet wczesniej nie zadane...) pytanie
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania