Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Analiza ruchu w WLANie program ?

  1. #1

    Domyślnie Analiza ruchu w WLANie program ?

    Witam.

    Nie wiem czy w dobrym dziale to pytanie ale mam taki problem. Mam małą siec (5 kompów) lokalną (wszyscy WLAN). Mam NEO 512 i router z AP i problem z użytkownikiem. Mianowicie ktoś mocno obciąża sieć (spadek transferu itp). Chciałbym sprawdzić kto generuje jaki ruch w sieci. Mam dostęp do routera więc i do każdego MACa i adres IP. Jak na tej podstawie sprawdzić ile kto zużywa pasma ?

    Mile widziany jakiś program pod WIN ;-)

  2. #2

    Domyślnie

    Moge sie mylic. Strzal w ciemno. Moze jakis snifer i zobaczyc po pakietach?
    Albo po prostu netcut i sprawdzic kogo wycinajac przyspieszysz lacze do normalnej predkosci:P
    Zbliża się Trollmagedon...

  3. #3

    Domyślnie

    Odpalam NETCUT 1.5 i niestety ale nic nie ma na liście :/ może nie działa z wlanem. Wcześniej wyskoczył mi jakiś błąd (za pierwszym razem).

  4. #4

    Domyślnie

    Wydaje mi sie że jednym z lepszych programów do podglądania ruchu w Lan jest Wireshark używany w dużej mierze przez administratorów. Co do sprawdzenia kto ściąga to nie wiem jak jest u ciebie na ruterze ale ja dysponuje TL-em i moge sobie to sprawdzic(opcja statistics). Najlepszym rozwiazaniem będzie zablokowanie portu nr.20 odpowiedzialnego za składanie zamówień na serwerze FTP i po sprawie Pozdro

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Wireshark jest ok i pozwala na robienie statystyk ale... wymaga dzialania w trybie promiscus a to nie kazda karta wifi pozwala - generalnie na wifi musialbys miec karte zgodna z airpcap najczesciej. Linux jest do tego celu o niebo lepszy.

    Powinienes odpalic Linuxa z jakiegos Live CD - jesli masz dobra karte wifi, wprowadzic ja w tryb monitora i zaczac snifowac co leci po wifi... wtedt bedziesz mogl innymi narzedziami zrobic statystyki.

    Proponuje wymienic router na taki co pozwala limitowac predkosc - Draytek 2800VG ma takie cos i nie jest bardzo drogi jeszcze. Mozna okreslic max ilosc polaczen na komputer z roznymi limitami na rozne IP, przypisac stale IP do kart itd... oraz wyciac P2P (np w dzien zablokowane, w nocy dziala... albo odwrotnie) i router bedzie to trzymal w ryzach. Podejrzewam ze to nawet nie ilosc transferu ale aplikacja - ktos pewnie ma eMule - to gowno zapycha lacze setkami tysiecy pakietow a nie transferem - router ma limit ilosci polaczen ktore moga isc rownoczesnie a eMule potrafi na jednym kompie otworzyc ponad 80k polaczen (wiekszosc routerow robi 32 albo 64k i dalej zdycha).
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. #6

    Domyślnie

    Look@LAN jest bardzo ciekawym programem, pewnie wszyscy znacie, ale i tak muszę go wyróżnić
    Poznałem go w bardzo niewielkiej części, spodziewam sie, ze można wykryć, czy coś ściąga, czy nie, ale nie jestem pewien, dopiero się uczę tej aplikacji. Coś tam kombinuję, chyba może wyświetlić protokół ftp aktywny...

Podobne wątki

  1. Analiza pakietów Wireshark
    By jkrpol in forum TCP/IP/Analiza/Badanie
    Odpowiedzi: 16
    Autor: 02-27-2010, 19:09
  2. bootowalny program
    By 31337 in forum C/C++
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 09-09-2007, 12:20
  3. program
    By Goku1994 in forum Hacking
    Odpowiedzi: 9
    Autor: 08-05-2007, 16:51
  4. Analiza pracy programu - drugie pytanie.
    By zorlan in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 05-20-2007, 11:22

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj