Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: TEST na haslach

  1. #1

    Unhappy TEST na haslach

    iema,

    jestem w trakcie konczenia pracy licnecjackiej i przyszla pora by zrobic siakies testy. promotor moj polecil mi zeby zrobil test na przechwytywanie hasel w sieci (nieszyfrowanych i szyfrowanych), tak wiec zastanawiam sie jak to zrobic. myslalem o uzyciu Sniffer PRO, ale i tak nie wiem jak przeprowadzic takie doswiadczenie. takze prosilbym o pomoc jak to wszystko mialoby wygladac przy uzyciu dwoch komputerow polaczonych z ruterem.

    takze chcialbym przeprowadzic maly tescik na bezpieczenstwo hasel w sieci i lamanie ich brute force przy uzyciut Lamacza, ale tez nie wiem jak zabezpieczyc taki przydzial na innym kompie. moze jakies inne pomysly?

    z niecierpliwoscia czekam na porady
    dzieki z gory
    daniel

  2. #2

    Domyślnie

    zmień temat pracy. ;[

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Wiesz... zalezy jaka masz strukture sieci - hasla nieszyfrowane to pikus a szyfrowane - cokolwiek zlapiesz mozesz pokazac ze to haslo :-)

    Na powaznie - czemu ten eksperyment ma niby sluzyc? Pamietaj ze metodologie prowadzenia badan dobiera sie do problemu ktory sie omawia albo twierdzenia ktore stara sie udowodnic/obalic... a jesli nie potrafi sie go okreslic to rzeczywiscie trzeba zmienic temat...

  4. #4
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    krzesło
    Postów
    681

    Domyślnie re

    lol masz problem najpierw doradzam konbtakt z adminami swojej sieci boprzeprowadzic takie testy to nic trudnego badziei skomplikowane jest ukrycie ich przed administratiorem sieci przynajmnie w przypadku sieci przełanczanych a no i jeszce jesli chodzi o chasła szyfrowane efekty moga byc mizerne bo niewiem jak uciebie ale w moim lanie nikt nieimplementuje uśług kryptogaraficznych do usług ktore normalnie przesyłaja jawne chasła a skoro jestes studenciakiem to chyba wiesz ze kradziesz poufnych informacji to przesępstwo a z usług ktore przesyłaja chasła w postaci zaszyfrowanei nikt niekorzysta

    no i jak powiedział kolega wyrzei obczai jaką masz siec czyli na czym jest oparta chuby czy switche poczytaj o technikach przechwytywania pakietow zreszta co ja ci bede mowił to ty jestes studentem wkoncu

Podobne wątki

  1. Test ankiety
    By gorion in forum Testowy thread/shoutbox
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 01-13-2010, 20:36

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj