Pokaż wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Zdobywanie IP

  1. Domyślnie Zdobywanie IP

    Witam. Czytałem tu o zdobywaniu ip i nie znalazłem nic ciekawego.
    Sposób Kodem PHP - ok fajnie, łatwo itp, ale nie zbyt dokładny sposób, ale działa.

    Moje pytanie jest takie. Czy jest jakiś sposób na zdobycie tego ip, nie prosząc danej osoby aby w coś weszła lub kliknęła.

    Dana osoba posiada GG jak i e-mail.

    Dlaczego to potrzebuję. No jakby to powiedzieć. Bierze w tym udział, ja, pewna dziewczyna i inny chłopak. Ostatnio czuję się jakby szpiegowany przez kogoś, ponieważ zna moje rozmowy GG i tu właśnie potrzebuję ip. Bo jeśli je zdobędę może uda mi się przechwytywać jej wiadomości gg (Bardziej LAN sprawdzone). Może zadam od razu pytanie, bez niepotrzebnego spamu - jak sprawdzić czy właśnie ktoś mnie nie szpieguje na gg itp. Tylko tu pada moje zastanowienie:
    Mam zmienne ip więc tu powinno być utrudnienie bo jednak, co wyłączenie pc mi będzie robić reset. Czy jest opcja że ktoś włamał się jej i z jej komputera to obserwuje (nie wykluczam bo jest to możliwe, jak wszystko inne), a ta osoba ma stałe ip - kablówka.

    Nie jestem jakimś dzieckiem neo, nie mam 10lat. To co będę robił biorę na siebie.

    Przepraszam całą moderacje jeśli jest coś źle, ale w was jedyna nadzieja. Nie znam innego forum na którym mogli by pomóc.

    @edit
    A to tak dla mnie do nauczenia się czegoś więcej.
    Jeśli osoba ma router, do routera podłączone 3 komputery np A B C, każdy z nich korzysta w tym samym czasie. Wiemy że ip dostaną jedno (Ip dostawcy), ale co z ip routera (wiemy że to 192.168.1.X) chodzi tu o znalezienie tego X, komputera który jest tym naszym szukanym X. Tak można metodą wpisywania od 1-9999, ale mozolne.
    Ostatnio edytowane przez niejestempro : 02-26-2013 - 21:01

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Ok, nastepny co naczytal sie bajek ze poznanie adres IP cos mu da... no dobra, poznasz IP i co dalej?
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    Co z tego ze robisz reset jak istnieje cos takiego jak preferred ip address i zapene zawsze dostajesz ten sam. Zreszta czy to wazne?
    Czemy niby zakladasz ze to bedzie 192.168.1.1/24 a moze jednak 10.0.0.1/8.

    Btw tego nie kumam wytlumaczysz?:
    Tak można metodą wpisywania od 1-9999, ale mozolne.
    Tak swoja droga sadze ze nie wylogowales sie z facebooka, zapisales swoje haslo do niego a pewnie uzywasz tego samego hasla do wszystkiego i podgladaja Ci teraz Twoje archiwum gg.
    Zmien hasla albo zaluz nowe gg i po sprawie.

  4. Domyślnie

    Dobra, najbardziej mi zależy na tym aby sprawdzić u siebie czy na moim pc czegoś nie ma. Kurcze, a mam antywira i firewall, ale nie ufam tym wszystkim programom. Co powiecie o Hijack (jeśli dobrze pisze)

  5. #5

    Domyślnie

    Dobra, najbardziej mi zależy na tym aby sprawdzić u siebie czy na moim pc czegoś nie ma. Kurcze, a mam antywira i firewall, ale nie ufam tym wszystkim programom. Co powiecie o Hijack (jeśli dobrze pisze)
    Porządny, regularnie aktualizowany antywirus + solidny firewall powinny zabezpieczyć Cię w 95%. Hijack słuzy tylko do generowania logów, nie chroni przed malware.

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Jak siedzisz na windows to zakladasz 2 konta dla siebie - jedno z uprawnieniami admina i solidnym haslem i tego nie dotykasz, drugie z uprawnieniami zwyklego usera i na nim pracujesz kazdego dnia. Konto admina uzywasz TYLKO do instalacji programow, aktualizacji, itd - 90% "malware" odpada na takim prostym zabezpieczeniu.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    W Sieci !!!
    Postów
    282

    Domyślnie

    Skąd ta dziwna nagonka na szukanie szpiega w komputerze ? Bezpieczniej będzie jak ludzie przestaną z komputerów robić swoje portfele gdy z internetu przestaną robić swoje życie zamieszczając tam wszelakiego rodzaju gówno w postaci zdjęć rodzinnych wraz ze zdjęciami swojego porannego kloca itd itp. Gdy przestaną "lecieć" na darmowe zarabianie milionów PLN-ów za 2 kliknięcia w odnośnik... Itd itp.

    Wirusy są przeważnie pisane - wniosek ? Edit i mamy sapera LOL
    "Wszystkie komputery PC są kompatybilne, ale niektóre są kompatybilniejsze od innych... Twój jest zawsze mniej kompatybilny..."

  8. #8
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    ../../../../../../../../../../
    Postów
    17

    Domyślnie

    Myslę, że najlepszy antywirus to mózg, jednak niektórzy po prostu zapominają go włączyć.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj