Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Temat: PROBLEM Z konfiguracją routera i narzędziem VNC

  1. #1
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Katowice
    Postów
    1

    Domyślnie PROBLEM Z konfiguracją routera i narzędziem VNC

    Cześć,
    Bardzo przepraszam jesli temat poruszam niepotrzebnie, przeszukałem forum i nie znalazłem czegoś co by było w stanie mi pomóc. Dodatkowo przegrzebałem Google i tu też niewiele choć wszystko skonfigurowałem poprawnie nie rozumiem dlaczego nie potrafię uzyskać połączenia przez VNC.

    Już tłumaczę o co chodzi,
    Posiadam dostęp do routera i mogę nim zarządzać z poza sieci lokalnej. Router to Thomson TWG850-4U z softem w wersji STBA.01.71

    Router posiada włączony server DHCP (ale to nie problem bo IP mogę w każdej chwili uzyskać od użytkownika komputera zdalnego)

    W zakładce Advanced i opcji w kolumnie po lewej Forwarding otworzyłem port 5900 star i stop dla adresu lokalnego IP 192.168.0.12 (bo taki był adres maszyny podłączonej do sieci) w polu External (tu adres zewnętrzny routera który oczywiście pozostawię dla siebie) także otwary port 5900)
    Na komputerze HOST skonfigurowany server VNC hasło i porty. Mimo to przy próbie połączenia z poza sieci w VNC Viewer podając adres IP ZEWNĘTRZNY routera z dopiskiem ":5900" nie uzyskuję połączenia z hostem. dodam tylko, że mogę pingować router. DMZ ustawione tak że adres IP HOSTA widoczny poza siecią.

    Może ważną informacją będzie to że host jest podpięty przez Wi-Fi ale to chyba nie ma znaczenia.

    Jeszcze jedno. wszystkie zapory na komputerze hosta są wyłązzone.

    Czy jest ktoś kto spotkał się z takim problemem, jesli tak proszę o pomoc.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Opelin87 : 12-04-2012 - 02:14

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Upewnij sie ze serwer vnc jest poprawnie skonfigurowany... a pooza tym to odradzam vnc - nie ma zadnego szyfrowania, haslo idzie plain-text'em.

    Ja cala rodzinke i znajomych przenioslem na TeamViewer'a - nie ma otiwerania portow i takich tam glupot. Instalujesz klienta i dziala.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    Zgadzam się z TQM...

    TeamViewer ma VPN, czyli konfigurację sieci pomijasz.

    Oczywiście musisz być w sieci

    Instalujesz, uzyskujesz unikalny ID i podajesz hasełko (dynamiczne lub statyczne)

    Pozdrawiam

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj