Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: monitorowanie plików po dacie dodania - nagios3

  1. #1

    Domyślnie monitorowanie plików po dacie dodania - nagios3

    Mam pytanie, czy może ktoś z Was monitoruje katalog/foldery tylko po dacie dodania? Tzn. u mnie tworzone są pliki z dopisaną datą, czy można monitorować tak po dacie, bo zawsze mógłbym monitorować po nazwie, np dokument-20120716.doc itd. ale ten sposób nie wydaje mi się najlepszy.

  2. #2

    Domyślnie

    szczerze to nie rozumiem o co pytasz

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Orzech-Pistacjowy Zobacz post
    szczerze to nie rozumiem o co pytasz
    po prostu pytam o monitorowanie przez nagiosa plików, które zostają dodane np. codziennie do jakiegoś katalogu.
    Tak samo jak możemy monitorować rozmiar/wielkość danego pliku/folderu, tak samo chciałem zapytać o monitorowanie po dacie dodania do katalogu.

    Chciałem sobie ułatwić życie, tak abym nie musiał codziennie sprawdzać katalogu, czy coś się w nim znajduje nowego, czy ktoś mi coś przesłał np. ftp'em

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Mozna ale nie wiem po co nagios'em... nagios monitoruje cyklicznie co N minut i podnosi alarm jesli pliku nie ma, wiec co niby ma zrobic jak plik sie zjawi? skad bedzie wiedzial kiedy wyslac alarm a kiedy nie?

    Prosciej jest robic proste 'ls -1' w katalogu albo nawet 'ls -l' i zapisywac do pliku, porownac ten plik z wynikiem poprzedniego przebiegu i jak sie roznia to zglosic diff'a na przyklad...

    Teraz to do cron'a i samo dziala - to jest bardzo proste i skuteczne
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. Domyślnie

    inotify
    incron
    git
    rsync

  6. #6

    Domyślnie

    dzięki za zainteresowanie, ale znalazłem plugin do nagiosa, który to ładnie i fajnie sprawdza: check_fileage.py LINK

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj