Pokaż wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Krutkofalarstwo - czym logować łączności

  1. #1
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie Krutkofalarstwo - czym logować łączności

    Takie moje pytanko do Krótkofalowców na forum:
    Jaki program polecilibyście do logowania łączności - u nas w klubie wszyscy mają logger32... ściągnąłem i powiem że mi się podoba nawet ale może macie coś lepszego
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Logger32 uzywam od dawna i bardzo go lubie... ale chyba zaczalem migrowac w innym kierunku...

    Logger32 jest doskonaly do generalnego logowania, nawet pisalem do niego dodatkowe programy, ktore drukowaly tabelki na karty QSL i wypelnialy wszystkie pola jak trzeba - np do N QSO z jedna stacja na karcie, z rozbiciem na operatorow, itd... nadal go uzywam...

    Jako ze mam FT-897d zainteresowalem sie Ham Radio Deluxe bo doskonale dziala z moim radiem, ma log, ma emisje cyfrowe, ma pelne sterowanie radiem z kompa itd... ogolnie fajna zabawka... no i dziala nie tylko z Yeasu... Ma doskonaly interfejs do PSK31 - 10-15W i caly swiat w zasiegu (jak propagacja pozwoli).

    Do logowania contestow uzywam roznie - N1MM ostatnio mi bardzo podpasowal - darmowy... CT to stary DOS'owski program ale nadal daje rade... WriteLog napisany przez amerykanow (platny) daje rade calkiem calkiem ale czesto sie sypie z roznych powodow... uzywalismy go w SN0HQ przez ostatnie 2 lata wiec sprawa przetestowana dokladnie - szczegolnie w sieci (bardzo rozbudowana konfiguracja)... WinTest napisany przez Francuskich kolegow jest bardzo fajny ale tez platny... w sumie teraz standard to chyba WinTest albo N1MM (ma tez emisje cyfrowe)...

    Do logowania DX-owego polecam kombajn o nazwie DX-Lab - masz tam moduly ktore dzialaja niezaleznie:
    - sterowanie radiem (commander)
    - log (dx-keeper)
    - dx-cluster pod irc/www/telnet (spot collector)
    - informacje o DXCC z mapa itd (dx-viewer)
    - znajdowanie QSL managerow (path finder)
    - prognozy propagacyjne (PropView)
    - RTTY (WinWrabbler - ale jego nie odpalilem jeszcze)

    Co mi sie podoba to integracja - one swietnie dzialaja razem... jak masz spot z dxclustra i na nim klikniesz to wskakuje ci znak do okienka w logu, do dxview i masz info o kraju, odleglosci, itd... do propview wystarczy nacisnac 'Perdict' i juz masz wykres czy jest szansa zrobic QSO ;-) Niezla zabawka!!!
    Jak masz stacje ktore pracuja w splicie to or razu program ustawi radio (VFO A/B) i wlaczy split...

    Mozna go przed dodatkowe programy (tzw mosty) spiac na przyklad z Ham Radio Deluxe - masz wtedy sterowanie radiem przez HRD, logowanie w DXLab'ie... a nawet jak nie to HRD poza swoim logiem moze od razu generowac log ADIFF w pliku ktory pozniej importujesz do DXLab'a...

    No i DXLab od razu generuje tez podpisane kryptograficznie logi do LoTW (Log of The World - on-line)...

    Ogolnie kazdy sobie cos znajdzie, nie ma jednej recepty na wszystko...

    Ja teraz uzywam DXLab, HRD i Logger'a. Co bede uzywal jutro - nie wiem..

    Pod linuxa polecam yfk-log napisany przez Fabiana DJ1YFK (swietny kumpel tak nawiasem)... do contestow jest PLF :-) Ogolnie jest wszystko... emisje cyfrowe pod linuxa tez sa i dobrze chodza z tego co slyszalem.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Podobne wątki

  1. Krótkofalarstwo - jaki sprzęt na początek??
    By eMCe in forum Systemy radiokomunikacyjne
    Odpowiedzi: 36
    Autor: 02-02-2019, 03:18
  2. Odpowiedzi: 13
    Autor: 08-10-2018, 18:39
  3. Linux czym to zjesc ?
    By Olonor in forum Linux
    Odpowiedzi: 7
    Autor: 02-05-2007, 15:43
  4. Putty... czym to sie je... ?
    By Olonor in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 13
    Autor: 12-28-2006, 13:33
  5. czym to sie je?
    By XoSiDoX in forum Kryptografia
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 06-24-2006, 18:43

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj