Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Zastąpienie pakietów security.

Domyślnie Zastąpienie pakietów security.

Witam,

Obecnie na Windows 7 mam Norton 360, za niedługo kończy mi się subskrypcja więc postanowiłem poszperać w necie na temat bezpieczeństwa.

Czy to prawda, że dobrze skonfigurowana wbudowana zapora w Windows 7 jest bardzo skuteczna?

Co oprócz np. Norton Antivirus + firewall Windows 7, potrzebne jest do "bezpiecznego" komputera? Chodzi mi o kompletną ochronę przed antywirusami, włamaniami, malware, HIPS i innymi, których nie znam.

Domyślnie

Nie ma możliwości zabezpieczenia komputera na 100%. Firewall Windows nie gwarantuje ci pełnego bezpieczeństwa i jest rozwiązaniem tymczasowym, znacznie gorszym od komercyjnego oprogramowania.

Chodzi mi o kompletną ochronę przed antywirusami, włamaniami, malware, HIPS i innymi, których nie znam.
    Linux. Nie masz szans "kompletnie" się zabezpieczyć na platformie Windows. Jeśli nie masz wyboru i musisz mieć windowsa, IMHO nie masz co oszczędzać, i kup norton 360. Są jednak ludzie, którzy korzystają z windowsów nie mając nic - nawet antyvirusa, ale to wymaga sporej wiedzy o zagrożeniach, samokontroli itd.

Zasady, których musisz przestrzegać aby komputer był bezpieczny.
    • 100% legalne oprogramowanie,
    • Regularne uaktualnienie systemu operacyjnego, reguł antywirusa i innych programów (w szczególności przeglądarki internetowej i klienta poczty),
    • Regularne skanowanie programem antywirusowym,
    • Włączony firewall non-stop,
    • Regularne kopie zapasowe danych,
    • Dobre praktyki: nieotwieranie załączników, odwiedzanie tylko pewnych stron internetowych itd,
    • Mocne hasła,

Computer and Internet Security | Microsoft Safety & Security Center

Domyślnie

Tym razem zastanawiałem się nad Kaspersky IS 2012 ale podobno potrafi zmulić. Chciałbym oprogramowanie, które daje mi możliwość "pełnej" konfiguracji zabezpieczeń w tym Firewall, czego Norton 360 nie daje.

Zastanawiałem się nad Linux-em i jeżeli chodzi o konfigurację czy dostosowanie do użytkownika jest super ale potrzebuje Visual Studio, Office dlatego Windows.
    Ostatnio edytowane przez xorangex : 12-26-2011 - 10:56

Zasady Postowania