Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Ukrywanie komputera w Internecie.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Ukrywanie komputera w Internecie.

    Witam,

    Jakie są mechanizmy (podobne do tor) ale zabezpieczające również np. widoczność IP, adresu MAC czy nawet "zablokowanie" możliwości namierzenia komputera?

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Widocznosc IP i uniemozliwienie namierzenia nie da sie... w sensie ze tak czy inaczej gdzies jakis IP masz i gdzies jestes podlaczony - tam da sie namierzyc najczesciej bez wiekszego problemu... ale bedac dalej od tego miejsca (w sensie sieci) juz niekoniecznie.
    To jak dokladnie da sie namierzyc zalezy od tego skad sie spoglada - tak w skrocie (punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia).

    Ukrycie MAC?!?
    Namierzanie adresu MAC to jeden z mitow ktore ludzie bezmyslnie powtarzaja, zamiast przeczytac jak dzialaja adresy MAC i chwile pomyslec.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Widocznosc IP i uniemozliwienie namierzenia nie da sie... w sensie ze tak czy inaczej gdzies jakis IP masz i gdzies jestes podlaczony - tam da sie namierzyc najczesciej bez wiekszego problemu... ale bedac dalej od tego miejsca (w sensie sieci) juz niekoniecznie.
    To jak dokladnie da sie namierzyc zalezy od tego skad sie spoglada - tak w skrocie (punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia).

    Ukrycie MAC?!?
    Namierzanie adresu MAC to jeden z mitow ktore ludzie bezmyslnie powtarzaja, zamiast przeczytac jak dzialaja adresy MAC i chwile pomyslec.
    Czyli jeżeli np. ustawię sobie 10 punktów pośrednich (np. chiny, niemcy, rosja) to będzie trudniej namierzyć? Co zrobić aby moje dane, nie tylko przez przeglądarkę były niewidoczne lub inne? (Wchodząc na stronę twojeip.wp.pl aby były inne od faktycznego stanu?


    Z tego co zrozumiałem to adres MAC jest jedynie informacją dla pobliskiego routera gdzie wysłać pakiet?

  4. Domyślnie

    Cytat Napisał Bubble Zobacz post
    Czyli jeżeli np. ustawię sobie 10 punktów pośrednich (np. chiny, niemcy, rosja) to będzie trudniej namierzyć?
    Nie. Będzie to bardziej czasochłonne, ale to będzie jedyne utrudnienie. Dodatkowo korzystając z serwisów w konkretnych krajach podlegasz ich przepisom karnym - administratorzy są zobowiązani dostarczać regularnie logi itd.

    Poza tym te symboliczne 10 proxy uniemożliwi ci nawiązywanie komfortowych połączeń.


    Cytat Napisał Bubble Zobacz post
    Co zrobić aby moje dane, nie tylko przez przeglądarkę były niewidoczne lub inne? (Wchodząc na stronę twojeip.wp.pl aby były inne od faktycznego stanu?
    proxy (zapoznaj się z poziomem transparentności), vpn, ssh tunnel, port forwarding.



    Cytat Napisał Bubble Zobacz post
    Z tego co zrozumiałem to adres MAC jest jedynie informacją dla pobliskiego routera gdzie wysłać pakiet?
    Nie masz żadnych szans na uzyskanie realnego poziomu anonimowości bez znajomości zasad protokołu TCP/IP. Nawet jeśli uzyskasz dostęp do dobrze zaprojektowanego i konfigurowanego systemu, to ty sam się ujawnisz. Ujawnią cię twoje przyzwyczajenia, język, słownictwo, tępo pisania na klawiaturze. Nawet fakt, że pytasz o to na tym forum osłabia twój poziom anonimowości.


    Lektura:
    Amazon.com: The TCP/IP Guide: A Comprehensive, Illustrated Internet Protocols Reference (9781593270476): Charles M. Kozierok: Books

  5. #5

    Domyślnie

    A co to znaczy, że ktoś jest za NATem/firewallem?

  6. Domyślnie

    NAT jest opisany w rozdziale 28 na stronie 425 podanej przeze mnie strony.

    Let me google that for you

    Zamykam - lenistwo.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj