Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Jak sprawdzic czy dobrze zabezpieczyłem swoja strone www i serwer???

  1. #1

    Domyślnie Jak sprawdzic czy dobrze zabezpieczyłem swoja strone www i serwer???

    jak w temacie

    załozyłem soebie serwer i stworzyłem prosta strone we flash-u i nie wiem czy dobrze ja i serwer zabezpeiczyłem

    z góry dziekuje za sugestie i pomoc

    link 1 _ link 2 _ Link 3

    Pozdrawiam

    nikt nie moze mi tego sprawdzic
    Ostatnio edytowane przez Mad_Dud : 02-16-2011 - 12:47

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    A skad mamy wiedziec ze to Twoje i ze walimy po czyjejs domenie - pomyslales o tym?

    Strona nawet jesli Twoja to serwer watpie aby byl Twoj (sorry, nie chce mi sie sprawdzac kto to hostuje) - czy masz pisemne pozwolenie wlascicieli serwera/sieci na sprawdzanie zabezpieczen?
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    A skad mamy wiedziec ze to Twoje i ze walimy po czyjejs domenie - pomyslales o tym?
    jak mam to uwiarygodnic zebys mieli pewnosc ze sa to moje serwery i - jak to napisałeś- nie walicie na kogos innego

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    A skad mamy wiedziec ze to Twoje i ze walimy po czyjejs domenie - pomyslales o tym
    to jak sam to sprawdzic czy nie pozostawiłę jakiesc wolnej luki

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Strona nawet jesli Twoja to serwer watpie aby byl Twoj (sorry, nie chce mi sie sprawdzac kto to hostuje) - czy masz pisemne pozwolenie wlascicieli serwera/sieci na sprawdzanie zabezpieczen?
    hosting jest na serwerach nazwa.pl (posiadam 2 serwery u nich na którcyh sa moje 5 stron www) ale od jakiegos czasu ktos zmienia mi zawartosci stron które zarządzam. Raczej chyba znalłem co to spowodowało i chyba to zniwelowałem ale chce miec pewność

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Strona nawet jesli Twoja to serwer watpie aby byl Twoj (sorry, nie chce mi sie sprawdzac kto to hostuje) - czy masz pisemne pozwolenie wlascicieli serwera/sieci na sprawdzanie zabezpieczen?
    na cos takiego tzreba miec zgode od nazwa.pl
    Ostatnio edytowane przez Endriuszka : 02-16-2011 - 10:55

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    1. To ze masz 2 serwery na nazwa.pl nie znaczy ze masz prawo robic testy ich zabezpieczen... sprawdz dokladnie umowe - inaczej mozesz sie wpakowac w klopoty
    2. Jesli cos znalazles i nie jestes pewien czy to co zmieniles wystarczy, mozesz to opisac i zapytac na forum... i tak poprosiles o sprawdzenie zabezpieczen wiec caly 'negatywny' aspekt pisania na forum masz juz za soba :-)
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    1. To ze masz 2 serwery na nazwa.pl nie znaczy ze masz prawo robic testy ich zabezpieczen... sprawdz dokladnie umowe - inaczej mozesz sie wpakowac w klopoty
    2. Jesli cos znalazles i nie jestes pewien czy to co zmieniles wystarczy, mozesz to opisac i zapytac na forum... i tak poprosiles o sprawdzenie zabezpieczen wiec caly 'negatywny' aspekt pisania na forum masz juz za soba :-)
    TE SERWERY "odziedziczyłem" po poprzednim adminie który narobił tyle syfu ze szok, najwzyklej w świecie sobie radzil a tylko brał kase

  6. #6
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Z Nienacka
    Postów
    396

    Domyślnie

    Cytat Napisał Endriuszka Zobacz post
    na cos takiego tzreba miec zgode od nazwa.pl
    niedawno pytałem na czacie w nazwa.pl o testowanie zabezpieczeń...stwierdzili, że to moja sprawa co robię z miejscem na swoim serwerze, więc de facto dali przyzwolenie na wszelkie, nawet najbardziej wnikliwe i inwazyjne próby...

    Ale jak mówi @TQM lepiej doczytać w umowie ;-)

    Pozdrawiam

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Dobrze wiedziec... a masz jakis log z tej rozmowy - cos co w razie czego mozesz pokazac jako dowod? Lepiej miec... tylko mowie
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  8. #8
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Z Nienacka
    Postów
    396

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Dobrze wiedziec... a masz jakis log z tej rozmowy - cos co w razie czego mozesz pokazac jako dowod? Lepiej miec... tylko mowie
    Niestety nie mam...mój błąd...ale nic nie stoi na przeszkodzie napisać znowu z tym, że lepiej to zrobić drogą mailową Dzięki za zwrócenie uwagi...

    Pozdrawiam

  9. Domyślnie

    Pomijając wątpliwości własności serwera, dochodzi jeszcze kwestia ceny za usługę. Takie zlecenia nie są tanie, a jeśli ktoś to robi za darmo to nie możesz liczyć na porządnie realizację.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj