Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Czysty komputer - programy anty*

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Czysty komputer - programy anty*

    Witam. Nie wiem czy powinienem pisać tutaj czy w dziale z Windowsem, ale raczej się nie pomyliłem?

    Chodzi o to, że uważam każdy av za wroga i nie lubię z nich korzystać... Po drugie mój komp nie należy do najnowszych i av muli mi go. Prosił bym was o jakieś sprawdzone dobre programy do pozbywania się syfów z komputera. Chodzi mi o najczęściej łapane syfy.

    Do tych programów na pewno zaliczę combofixa (ostatnio coś mi nie działa bo po pobraniu pokazuje, że mam pobrać od nowa bo zostało coś tam w nim zmienione), hijackthis'a. Proszę o jakieś dobre, inne od Was.

    Z góry dziękuje!

  2. #2
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    158

    Domyślnie

    po prostu wchodz na zaufane strony i nie sciagaj plikow z nieznanych zròdel

  3. #3

    Domyślnie

    Tak też robię, ale czasem sytuacja zmusza przy poszukiwaniu czegoś mało dostępnego... Dlatego wolę mieć z te 3 programy do przeskanowania raz na miesiąc...

  4. #4
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Lublin
    Postów
    95

    Domyślnie

    Ad-Aware SE Personal - używałem tego na Windows, jak dla mnie najlepszy do 'syfów'. A tak poza tym to od czasu do czasu jakis skaner online np. arcabit (mi sie podobał) ale tego jest od groma więc coś sobie wybierz.

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    UK
    Postów
    360

    Domyślnie

    ja bardzo cenie sobie ComboFix(w firefox jak sciagasz conbofix do tego samego katalogu zapisuje ci sie jako ComboFix(2).exe - wtedy musisz wywalic starego i zmienic nazwe nowego na combofix.exe albo po prostu zapisac go do innej lokalizacji)-ale to tylo dodatek, a bez antywira dzialajacego w tle naprawde nie posiedzisz spokojnie dluzszy czas. Sprobuj ClamAV jest opensource, nie wiem ile potrzebuje zasobow, jest dosc rzadko jak na av aktualizowany, ale lepsze to niz nic. Wchodzenie na zaufane witryny to malo skuteczny sposob na unikanie syfu, ja postawilbym bardziej na jakis firewall jesli juz nie chcesz instalowac av - wszak wirusy nie siedza tylko na warezowniach . Powodzenia
    Ostatnio edytowane przez bemyself : 01-01-2010 - 19:55
    Atheros? - nanzwa mhata yangu

  6. #6

    Domyślnie

    Ad-Aware SE Personal - z tym coś mi świta... A jeżeli chodzi o combofixa, to pobieram z strony tamtej ich, i zapisuje świeży, czyściutki plik... Starych instalek/plików nie mam, bo same się usuwają po pokazaniu komunikatu o tym, że coś tam z nimi nie tak ;p Tak myślę, że najskuteczniej będzie pozbyć się internetu xD, ale wiem, że nadal mogę na CD/penie dostać :P

    Nie no. Trzeba będzie zainwestować w nowego kompa, wtedy pomyślę o jakiś magicznych av Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje to proszę śmiało pisać - na pewno się nie obrażę :P

Podobne wątki

  1. Eksperymentalne programy
    By rafal44 in forum C/C++
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 08-23-2008, 14:22
  2. Antycenzor [Anty-cenzor] v1.62
    By Daimao Mudin in forum Hacking
    Odpowiedzi: 8
    Autor: 03-10-2008, 11:14
  3. Odpowiedzi: 1
    Autor: 07-24-2006, 03:08

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj