Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Tethering, Android, Facebook - wiadomości

  1. Domyślnie Tethering, Android, Facebook - wiadomości

    Dzień dobry,

    Nie wiem czy piszę w dobrym dziale więc z góry przepraszam i proszę o przeniesienie.

    Korzystam z telefonu z Androidem. Udostępniam w ten sposób internet na inne urządzenia - obecnie tylko laptop. Na telefonie mam jak pewnie większość z Was zainstalowany Messenger i Facebook. Mam podejrzenia odnośnie tego, że ktoś szpieguje telefon, więc siłą rzeczy może i komputer będący w sieci lokalnej. Być może jest to także zainstalowana aplikacja szpiegująca, których pełno w sieci. Czy jest możliwe wykryć czy ktoś mnie "podsłuc***e" za pomocą takich aplikacji czy innych metod łamiących zabezpieczenia (np. Tethering)?

    I ostatnie - Facebook, a dokładniej aplikacja Messenger na Androida. Dostaje wiadomość i powiadomienie. Powiadomienie na górze w notyfikacjach nie znika, ale kiedy wejdę w aplikację, to zamiast, no nie wiem jak to ująć, takim wytłuszczoną czcionką która zawsze jest przy nieodczytanych wiadomościach (gdy w nie nie wejdę), to widnieje jako odczytana. Czcionka nie wytłuszczona - jak przy innych odczytanych wiadomościach. Pewnie pomyślałbym, że to błąd, ale taka sytuacja dzieje sie tylko w przypadku konkretnych osób, które są "w zainteresowaniu" osoby podejrzewanej przeze mnie o takie działania. Nie wiem jakim cudem mogła by tego jakimś cudem dokonać - czy to przez te programy szpiegujące czy inne metody łamania zabezpieczeń.

    Proszę o wyrozumiałość i szybką odpowiedź,

    Pozdrawiam serdecznie grono użytkowników hack.pl

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Wszędzie i nigdzie.
    Postów
    15

    Domyślnie

    To nie musi byc zadna aplikacja szpiegowska. Jest wiele sposobow zeby wlamac sie konto Facebook'a lub Messenger'a. Polecam zmienic hasla (takze do Tethering) oraz wylogowac sie z kont i zalogowac ponownie - aby zresetowac pliki cookies. Nie zaszkodzi tez antivirus zarowno do laptopa jak i do telefonu.

  3. Domyślnie

    Zrobiłem wszystko kilka dni temu. Inaczej bym nie pisał, bo problem pozostał. Zmieniłem hasło do Theteringu, ustawiłem że moze być połączony tylko 1 użytk., zmieniłem hasło do Facebooka, zmieniłem e-mail do Facebooka, włączyłem nawet dwuetapowe uwierzytelnianie SMS),wylogowałem z wszystkich urządzeń, a w aktywnych sesjach widniał i dalej widnieje mój telefon.

    Mimo to problem pozostał i zapewne olałbym to, bo stwierdziłbym, że to jest błąd jakiś po stronie aplikacji, ale jak już pisałem te odczytywanie dotyczy tylko niektórych osób, którymi jedna osoba się interesuje (mam właściwie pewność, ale no właśnie żadnego dowodu), a właściwie tym co z nimi pisze, bo chce to wykorzystać przeciwko mnie (poufne informacje).

    Co można zrobić jeszcze? Sytuacja kuriozalna. Wiem, że coś jest nie tak, ale nie wiem jak to ktoś robi i czym. Jak myślisz? Co to może być?

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Wszędzie i nigdzie.
    Postów
    15

    Domyślnie

    Musze przyznac, sposobow na wlamanie sie na email'a lub Facebook'a jest jak lodu, moge wywienac w nieskonczonosc. Nastepnym krokiem bylby reset telefonu do fabrycznych - ale jezeli wirus z'root'owal telefon (jezeli juz nie byl) to nic to nie pomoze. Moim zdaniem najprawdopodobniej na laptopie znajduje sie jakis trojan lub keylogger (nie jest trudno zakodowac badz ukryc wirus w innym programie do stopnia kiedy zaden antywirus go nie wykryje).

    Na ta chwile polecam format komputera, (ewentualnie tez reset telefonu) oraz ponowna zmiane hasel.

  5. #5

    Domyślnie

    Dlaczego sądzisz że jesteś szpiegowany, nie ma racjonalnych przesłanek, chyba że odje*ałeś coś grubego , jeśli chodzi o messengar-a ta pieprzona aplikacja służy do szpiegowania tyle że przez facebooka, samo to że cały czas pracuje w tle i nie da się jej wyłączyć. Z tymi wiadomościami to albo błąd androida których nie brakuje bo się nie naprawia tylko wydaje nowego, albo samej aplikacji. Jeśli łączysz się przez hotspota z androida to pamiętaj że większość stron jest szyfrowana za pomocą protokołu https (szkoda że nie hack.pl), tak że ktoś musiał by przeprowadzić atak na certyfikaty co już prostą sprawą dla skryptowego dzieciaka nie jest. W skrócie jak nie wisisz komuś grubej kasy, nie jesteś ruskim szpiegiem, albo nie masz zatargów z prawem to nie ma co szukać dziury w całym. Telefon do ustawień fabrycznych, w laptopie dysk sformatować niskopoziomowo, postawić na nowo system.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj