Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Inwigilacja przez dostawców internetu.

Domyślnie Inwigilacja przez dostawców internetu.

Czy ludzie pracujący w firmie, która świadczy nam usługę internetową mają wgląd do naszego ruchu w sieci? Czy są w stanie (i czy mają takie prawo) podejrzeć jakie strony przeglądamy lub wyciągnąć jakieś dane? Wiem, że mają tam mnóstwo aktywnych połączeń i ciężko aby trafili akurat, w jakieś z naszych ale chodzi mi o względy czysto teoretyczne.

Michal_sh jest offline (s)aint

Domyślnie

Tak jest taka możliwość. Jak chcą podglądać Ciebie to to robią "nie jest ciężko trafić na Twoje połączenie". Nie myśl sobie, że tam stary cygan siedzi i czeka aż na monitorze pojawi się IP kompa z którego korzystasz. Są rozwiązania które pozwalają na efektywniejsze śledzenie poczynań usera. Jest też lekarstwo - VPN wtedy ISP widzi tylko połączenie z VPN'em.

Domyślnie

A jak sprawa ma się po podłączeniu do cudzej sieci bezprzewodowej?
    Czy istnieje realne zagrożenie tego typu, że jak podłącze się do czudzej siedzi wi-fi to ktoś będzie mógł inwigilowac mnie i wszystkie moje działania, które będę wykonywał po podłączeniu do jego sieci? Chodzi mi na przykład o strony, które przeglądam, ciasteczka , przechwytywanie haseł lub jakiekolwiek niebezpieczenstwo/informacje. W jaki sposób mogę ograniczyć do minimum wysyłanie swoich wyżej wymienionych informacji do kogoś kto ma router? Czy istnieje jakiś program działający w tle, który spełnia takie zadanie?

Michal_sh jest offline (s)aint

Domyślnie

Właściciel routera może Cię podglądać, ISP też z tym że myśli że to właściciel sieci do której się podłączysz. Sprawdz co to VPN

Zasady Postowania