Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: DDoS jak blokować

Domyślnie DDoS jak blokować

Witam. Wczoraj byłem uczestnikiem dość nieprzyjemnej sytuacji: grałem w gierkę, ktoś napisał "reynaris i heared u gonna leave" po czym gierka się zamuliła, no to wyłączyłem ale dalej nie było przez chwilę netu. Więc jak to typical polack nie będę sobie dawał w kasze dmuchać, wchodzę na serwer i składam kilka zdań z 8 przydawkami żeby mu dojechać a on bez stresu znów to samo :/ najgorsze jest to, że wspomniany wyżej koleżka często crashuje w podobny sposob cale serwery gdzie jest zbanowany i skutecznie doprowadza do tego, że na gierce z dnia na dzień jest coraz to mniej osób a jeżeli są to liżą mu dupala, żeby sobie pograć. Jak to rozegrać? Począwszy od zabezpieczenia mojej sieci a skończywszy na ukruceniu wybryków gnojka. Pozdrawiam.

Domyślnie

Skorzystaj z wyszukiwania przed założeniem nowego tematu. Niedawno była poruszana dyskusja na ten temat: http://hack.pl/forum/hacking/10857-d...sobistego.html

Wniosek z całej dyskusji prosty i logiczny:

Po co się samemu męczyć i gościa blokować? Za coś płacimy państwu haracze.
    "Trąba powietrzna moich zepsutych myśli, zrywa ci z karku kołnierz ortopedyczny"

Domyślnie

Nie no co jest, coś muszę zrobić żeby się zabezpieczyć, mam router thomson czy coś takiego co jest w standardzie w UPC, jaki typ ataku to nie mam pojęcia - zapycha skutecznie łącze xD. Czy w logach routera znajdę jakieś info? No bo co mam zrobić? Zgłosić na prokuraturę, że jakiś 12 latek z NL nie da mi grać w grę? Poważnie? : D

Domyślnie

Jeśli wolisz płacić im za siedzenie i picie kawy, niż za załatwianie twoich spraw, to nie zgłaszaj.

A taki dwunastolatek jeśli zobaczy u siebie w domu policje, to może następnym razem się 10 razy zastanowi zanim zacznie się bawić w "hakiera".
    "Trąba powietrzna moich zepsutych myśli, zrywa ci z karku kołnierz ortopedyczny"

Domyślnie

Brech z całej akcji, no dobra to będę zgłaszał. Potrzebuję dowodów? W postaci logów czy coś takiego?

Domyślnie

Podbijam temat, sorry za podwójnego posta ale jest sprawa. Otóż, wczoraj po tym jak zacząłem się zbijać na gierce z tego gnojka to gnojek "odpiął" mi neta, no i taki dziwny zbieg okoliczności bo nie mogłem się zalogować do panelu administracyjnego routera. Wyłączyłem, włączyłem po jakimś czasie no ale dalej nic. Było późno więc uderzyłem w kime, ale dzisiaj rano znów to samo.. sprawdziłem stan lampek na routerze no i niestety święcą się tylko te od podłączonych kompów.. a inne nie, czyli router zdechł.. Teraz pytanie za 100pkt: Czy DDoS może zrobić coś takiego? Bo jeśli tak to na 100% to jest to, bo nie chce mi sie wierzyć w takie perfekcyjne zbiegi okoliczności.

Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź,
    reynaris

Domyślnie

Wątpię w DDoS, bo można zrobić to dużo prościej. Skoro nie możesz się zalogować, to najszybciej miałeś standardowe hasło i login do routera, więc wszedł jak do siebie i zmienił je na swoje. Albo jeśli ustawiałeś swoje hasło, to miałeś je za słabe i złamał je zwykłym brutusem, bądź słowikiem.

Najprostsze rozwiązanie to reset routera i ponowna konfiguracja całego połączenia (tym razem jak należy).

Zasady Postowania