Pokaż wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Wlam

Domyślnie Wlam

Witam,
    Na mój server bylo wlamanie. Powiedzmy, że ustawilem konto z latwym loginem i hasłem w celach edukacyjnych no i znalazl sie zainteresowany.
    Czy ktos moze mi pomoc w odtworzeniu co ten nieproszony gosc robil? Maszyna dalej sobie chodzi zadnych waznych uslug tam nie ma, nic nie kasowalem. Potrzebowalem go do testow wiec nie ma strachu.
    Pozdrawiam

Domyślnie

Jeśli to MS to nie ma czegoś takiego jak rejestrator o ile się go nie zainstaluje. Standardowo wszystkie ważniejsze wydarzenia w OS są przechowywane w mój komputer > manage > Windows Logs z podaniem komputera, który wykonał event i user name.
    Jeśli chodzi Ci o to, czy można wykryć, że intruz zostawił backdoor lub otworzył jakąś usługę to ja nie znam innej metody jak monitoring servera i znajomość co na nim jest. Wiadomo, że liczące się servery produkcyjne są stawiane na minimalu - czyli na tych usługach z których się faktycznie korzysta. Server smtp raczej nie musi mieć otwartego portu 80 - lub np: razem z SSH - telnet również nie wygląda najlepiej: ). Takie rzeczy się po prostu wie jako administrator. No a jak skasował jakieś dane ? wtedy będziesz to wiedział i bez znajomości informatyki : P
    Ostatnio edytowane przez Elitegroup : 02-28-2013 - 17:42

Zasady Postowania