Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Temat: wyszukiwanie luk w oprogramowaniu

Domyślnie wyszukiwanie luk w oprogramowaniu

Witam. Mam pytanie do wszystkich na tym forum jak można wykrywać luki np. w przeglądarkach internetowych?

Domyślnie

Błędy w oprogramowaniu najczęściej odnajduje się w fazie testów kodu. Zapoznaj się z podstawowymi metodami testowania oprogramowania - Software testing - Wikipedia, the free encyclopedia
    Tu masz listę książek i prezentacji poświęconych temu zagadnieniu - Software Testing Education

W praktyce najczęściej wygląda to tak, że tester wprowadza zmienną do funkcji programu, której wartość nie została przewidziana przez programistę lub framework oprogramowania.
    Błędnie napisane oprogramowanie wykona nieoczekiwaną operację z udziałem wartości tej zmiennej. Najczęściej będzie to crash ale zdarza się też, że program wykona kod w inny nieoczekiwany sposób, na przykład wykonując polecenie systemowe etc.

Temat testowania oprogramowania jest niezwykle rozległy i wymaga wieloletniego, profesjonalnego doświadczenia, doskonałych zdolności programistycznych i wyobraźni. Zobacz, jak to wygląda w praktyce - wybierz dowolne popularne oprogramowanie open-source i przyjrzyj się ich bugtrack. Będziesz miał dostęp do kodu źródłowego oraz szczegółowe informacje o błędach - jak je wywołać, co je powoduje i jak je naprawić.

Pomijam wiele zagadnień, zachęcając tym innych forumowiczów do udzielenia się w tym wątku, ponieważ jest to pierwsza dobra dyskusja w 2013.

Domyślnie

Chętnie się udzielę, jednakże tylko w formie obserwatora.
    Wątek może przybrać postać FAQ, co może by i wyeliminowało część(sporą część) dosyć głupich pytań pojawiających się na forum.
    Sam mam szczupłą, właściwie zerową wiedzę.

Na początek zaproponowałbym hasła "pen-testy" i "audyt/y/u".
    Ktoś chętny do tłumaczenia?

Zasady Postowania