Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Bardzo proste pytanie (jak zatrzymać program?)

Domyślnie Bardzo proste pytanie (jak zatrzymać program?)

Witam,
    Jestem biologiem molekularnym(genetykiem) i nie potrafię zupełnie programować, ale bardzo chciałabym się nauczyć, chciałabym, żeby ułatwiło mi to obróbkę czasem ogromnej ilości danych, które normalnie muszę często opracowywać dość długo, za pomocą oczywiście różnych programów, ale które niestety nie zawsze robią wszystko dokładnie tak jak bym chciała. Słyszałam, że PERL jest dobrym językiem do pisania programów bioinformatycznych. Mam niestety problem, z którym nie potrafię sobie poradzić. Jest tak głupi, że aż wstyd zapytać, ale mam nadzieję, że zostanie mi to wybaczone, ze względu na moje zgoła nie informatyczne wykształcenie Chodzi o to, że gdy program wyświetla ostatnie dane to okienko znika w ciągu ułamka sekundy. Chciałabym, żeby program wyłączał np po naciśnięciu dowolnego klawisza, a nie od razu jak dojdzie do końca. Czy jest jakaś komenda?
    Będę wdzięczna za wszelką pomoc,
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Mad_Dud : 02-09-2010 - 15:59

GSG-9 jest offline Shapeshifter

Domyślnie

start->uruchom->cmd
    cd pelnasciezkadokataloguzprogramem
    perl program.pl
    War, war never changes.

Domyślnie

Cytat Napisał ikonka Zobacz post
    Witam,
    Jestem biologiem molekularnym(genetykiem) i nie potrafię zupełnie programować, ale bardzo chciałabym się nauczyć, chciałabym, żeby ułatwiło mi to obróbkę czasem ogromnej ilości danych, które normalnie muszę często opracowywać dość długo, za pomocą oczywiście różnych programów, ale które niestety nie zawsze robią wszystko dokładnie tak jak bym chciała. Słyszałam, że PERL jest dobrym językiem do pisania programów bioinformatycznych. Mam niestety problem, z którym nie potrafię sobie poradzić. Jest tak głupi, że aż wstyd zapytać, ale mam nadzieję, że zostanie mi to wybaczone, ze względu na moje zgoła nie informatyczne wykształcenie Chodzi o to, że gdy program wyświetla ostatnie dane to okienko znika w ciągu ułamka sekundy.
    Chciałabym, żeby program wyłączał np po naciśnięciu dowolnego klawisza, a nie od razu jak dojdzie do końca. Czy jest jakaś komenda?
    Będę wdzięczna za wszelką pomoc,
    Pozdrawiam
    http://perldoc.perl.org/functions/sleep.html

Kod:
    print "any key to continue:";
    <>;
    Btw. Zobacz ile pieprzysz niepotrzebnie. My mamy kompletnie gdzieś te historyjki. Cały zaznaczony na szaro tekst jest dla nas bezwartościowy i tylko tracisz nasz czas. Nie wspominając już o temacie wątku...

Lektura obowiązkowa: http://rtfm.killfile.pl/ i następny post niestosujący się do opisanych zasad będzie skasowany.

Domyślnie

Ok, wielkie dzięki i sorry za historyjki

Domyślnie

Perl to jeden z najlepszych jezykow do bioinformatyki ze wzgledu na ogromna ilosc modulow dla tej dziedziny nauki.

Jesli nie chcesz aby program zamykal okienko jak zakonczy obliczenia to na koncu tam gdzie konczy prace i wyswietla ostatnie wyniki dodaj takie cos:

Kod:
    print "\nNacisnij ENTER aby zakonczyc program";
    chomp(<STDIN>);
    Jesli chcesz przerwac prace programu wczesniej to po prostu wcisnij Ctrl+C i to zalatwi sprawe, przerwie program tam gdzie on jest w danym momencie. Jesli to nie dziala to daj znac, podam Ci jeszcze jedna, bardziej zaawansowana modyfikacje :P
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania