Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Temat: SMTP w PERL

Domyślnie SMTP w PERL

Witam!
    Z perlem mam do czynienia bardzo niedługo tzn. tydzień. Mam zadanie polegające na tym, aby napisać mail bombera. Język całkiem prosty, więc już go napisałem, jednak zlecającemu to zadanie wynik pracy się nie spodobał. Chodzi o to, że mój skrypt korzysta z smtp interii, na której dla potrzeb skryptu założyłem konto. W skrypcie załatwiłem autoryzację i maile wysyła jak należy jako adresata podając fikcyjne adresy z listy. Zleceniodawca jednak stwierdził, że "program musi obsługiwać serwery smtp nie wymagające autoryzacji".
    I tu rodzi się pierwsze pytanie: są jeszcze takowe? I ewentualne pytanie drugie: czy jeśli są serwery smtp nie wymagające autoryzacji, to czy w skrypcie (jeśli umożliwię wpisanie dowolnego serwera smtp) będę musiał zawrzeć jakiś warunek sprawdzający czy serwer wymaga autoryzacji?
    pozdro

Domyślnie

od strony programistycznej - ja bym to zrzucil na uzytkownika - jak poda user/haslo to bedzie autoryzacja, jak nie poda to nie
    od strony watpliwoscia czy sa serwery - to problem uzytkownika je znalezc, nie programisty!
    od strony moralnej - spamerow trzeba tepic a nie im pomagac!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

ad1. no tak - do tej pory autoryzacja była w skrypcie bo inaczej nawet nie byłem pewien czy skrypt działa
    ad2. coś mi się jednak wydaje, że zwykłe umożliwienie wpisania adresu serwera smtp nie zadowoli tego gościa:/ (biorąc pod uwagę fakt, że program dziala lecz korzysta s takiego a nie innego serwera, choć nijak się to nie przekłada na jego funkcjonalność). poza tym w związku z tym mam pewną wątpliwość - czy jeśli użytkownik wpisze adres serwera smtp nie wymagającego autoryzacji, to czy podawanie hasła i loginu dla tego serwera nie wyrzuci błędu? trzeba by chyba uzależnić to w ten sposób, że jeśli po wpisaniu adresu serwera nie wyśle wiadomości, to dopiero pyta o dane do autoryzacji, prawda?
    ad3. też jestem tego zdania, ale choć pewnie trudno w to uwierzyć, to takie zadanie dostałem jako element odbywania praktyk w jednej z organizacji rządowych
    Ostatnio edytowane przez agent_0700 : 10-13-2009 - 15:09