Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Jak stworzyć bota IRC w Perlu?

  1. #1

    Question Jak stworzyć bota IRC w Perlu?

    Mam pewien problem: chcę napisać bota IRC w Perlu. Czy ktoś z was mógłby mi w tym pomóc? Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Jej! Cale lata juz nie pisalem botow IRCowych

    Masz wiele podejsc do tego - w Perlu zawsze obowiazuje TIMTOWTDI

    1. Uzyc IO::Socket, wziasc do reki RFC-1459 oraz nowe wydane w 2000 roku (RFC-2810, 2811, 2812 i 2813) i kodowac calosc recznie - fajne zadanie programistyczne, jednak taki bot najczesciej zbyt stabilny nie bedzie, bo jest po prostu sporo zabawy z PING'iem od serwera zazwyczaj... Tzn mi sie nie udalo dobrze tego napisac bo bylem wtedy jeszcze za cienki - to bylo dobre 11 lat temu...

    2. Zbudowac klienta na bazie Net::Telnet - tez mozna... jest tez Net::IRC - duzo prosciej sie pisze niz w IO::Socket

    3. Uzyj POE (poe.perl.org) wraz z POE::Component::IRC. Wiedz jednak, ze POE to caly framework i programuje sie go dosc specyficznie ale za to bot jest cholernie stabilny... Mozna sporo w nim zrobic. Moj ostatni bot (do ktorego od czasu do czasu cos dodam) szuka w google, pogode, tlumaczy miedzy jezykami (nawet cale zdania) itd... po prostu Perl Power

    Na sieci jest masa gotowcow... POE Cookbook na ich stronie zawiera gotowce. Swietna zabawa i dobre cwiczenie... polecam.

    Jak bedziesz mial konkretniejsze pytania to postaram sie pomoc konkretnym kodem - ale najpierw musisz pokazac swoj kod ktory napisales albo chocby dodales do tego co jest w gotowcach.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Lightbulb Inteligentny Nadzorca

    Potrzebny mi bot który odpisuje na wysłane wiadomości w czacie IRC, oraz jest nadzorcą (usawa z kanału osoby które przeklinają itd.).

    P.S. Pisałeś boty kiedy mnie nie było na świecie!
    Ostatnio edytowane przez Amon : 06-29-2007 - 11:46
    The poropse life is the end!

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Pisalem boty ktore same uczyly sie bluzgow i pozniej kopaly za zle zachowanie - wlasnie taki dozorca... Szkoda tylko ze wszystkie moje pliki sa w Polsce "gdzies" na plytach... i nie mam tego tutaj...

    Jak chcesz prostego i stabilnego bota to polecam POE - moze nie jest prosto to zrozumiec na poczatku ale przerabiajac gotowce z cookbook'a mozna uzyskac rozsadne wyniki w bardzo krotkim czasie.

    Pomysl raczej o tym jak zrobic aby antybluzg dzialal w rozsadny sposob i aby nie lapal false-positives To jest wyzwanie!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5

    Question Kurs???

    Jaki (wg. ciebie) jest najlepszy kurs Perla
    The poropse life is the end!

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Chyba ksiazka "Perl - Programowanie" teraz jest chyba edycja 3 - znacznie poszerzona... Ksiazke latwo rozpoznac - to tak zwana "camel book" z wielbladem na okladce.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7

    Thumbs up Podziękowania

    Dzięki wielkie tqm!
    The poropse life is the end!

Podobne wątki

  1. kanal irc
    By ironwall in forum Pomysły/Sugestie
    Odpowiedzi: 55
    Autor: 03-15-2009, 20:08
  2. jaki najlepszy klien irc?
    By ironwall in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 02-19-2007, 00:35
  3. kanal irc
    By baey in forum Pomysły/Sugestie
    Odpowiedzi: 21
    Autor: 12-28-2006, 15:42

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj