Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: najlepszy VMM?

  1. #1

    Domyślnie najlepszy VMM?

    Wg was jaki jest najlepszy VMM dzialajacy na x86? Interesuje mnie najlepszy soft pod windowsa, i najlepszy pod linuxa. Moge instalowac 2 rozne, nie musi byc to samo. Czyli jak 1 VMM jest najlepszy na linuxie a nie na wersji windows - nie szkodzi!

    Obecnie uzywam virtualboxa i vmware. Jeszcze virtualpc ale byly jakies problemy chyba. Jakie jest wasze zdanie, co jest najlepsze?
    Mam cpu z vt-x (c2d e6400, 3GB pamieci).

    Chcialbym bez przerwy miec wlaczony XP*3 w NAT, bez uzycia swapu zarowno w guest jak i host, ktory vmm jest do tego odpowiedni?


    Aha, czy to prawda, ze jakis VMM slabo sobie radzi z obsluga 2 rdzeni?

  2. #2
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Москва
    Postów
    42

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Ja uzywam VMware Workstation na Lin/Win/Mac - jestem bardzo zadowolony (pomijajac kwestie zakupu licencji lol), do tego VirtualBox Lin/Win/Mac obok VMware - zalezy jaki image dostane na tym odpalam...

    Na serwerach uyzwam VMware ESXi i Xen (czasami XenServer) - bez preferencji specjalnie... tak dlugo jak dziala tak dlugo jest w uzyciu. Bawilem sie tez na serwerkach VirtualBox'em w trybie headless - fajna sprawa - wszystko zalezy od tego co potrzebujesz.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  4. #4

    Domyślnie

    Co potrzebuje?
    Kompatybilnosc z 80386 (albo nawet 8086), w jaknajwiekszej ilosci szczegolow. Cche zeby kod ktory odpale na vmm zachowywal sie tak jak na prawdziwej maszynie. Chce testowac rozne rzeczy, acpi, pic/apic, pit, pci ogolnie wszystko co jest w normalnej maszynie. Chce moc sobie wirtualnie podlaczyc jakies urzadzenie, i nauczyc sie go obslugiwac bez uciazliwego resetowania komputera, przegrywania na pendriva, i debugowania przez tryb textowy.

    Zalozmy ze chce odpalic windowsa xp, wrzucic driver ktory dajmy na to wykonac kod real mode, i chce zobaczyc to samo co na prawdziwej maszynie, a nie BSoDa i na nim vm_xxxx.sys



    Oraz to samo, tylko jeli chodzi o siec. Chce miec kilka systemow, i stworzyc domene. Wiec tutaj wazna jest szybkosc, a w poprzednim kompatybilnosc.
    Ostatnio edytowane przez linux_aa : 02-15-2011 - 14:54

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Jesli chcesz tak gleboko siegac do sprzetu to nie wiem czy znajdziesz virtualke ktora tyle daje... ale jakbys znalazl to daj znac bo to ciekawy temat.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. #6

    Domyślnie

    Obecnie uzywam emulatora bochs. Ale systemu na tym nie uruchomie, wie wiem czemu. Instalator windy rusza, ale sie wiesza podczas instalacji. Nie mam pojecia czemu. Moze poprostu jest to za wolne.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj