Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: TakeAGift.pl co to za strona, wygląda conajmniej podejrzanie.

  1. #1

    Domyślnie TakeAGift.pl co to za strona, wygląda conajmniej podejrzanie.

    Przeglądając stronki trafiłem przypadkiem na stronę TakeAGift.pl, strona ładnie zrobiona, ma być portalem w którym zbiera się punkty za rozwiązywanie jakiś tam testów i zamienia na nagrody. Tyle, ze wszystko wygląda zbyt cukierkowo, pierwsza strona w google, jakieś blogi, fora o tym, ale wszystko śmierdzi propagandą, żadnych normalnych opinii nie mogę znaleźć. Na stronie jest shoutbox na którym jest ogromna liczba użytkowników niezależnie od godziny, wygląda jak jakaś wstawka która wrzuca komentarze z jakiegoś słownika. Aby się zarejestrować trzeba podać imię, nazwisko i adres na który mają wysyłać ponoć te nagrody, a tak że e-mail. Na zdrowy rozum takie dane można by wykorzystać w prosty sposób do wyłudzeń, phishingu, a rozwiązywane testy do sprecyzowanego spamu. Ciekawe czy za jakiś czas przeczytam o tej stronie w gazecie, albo usłyszę w teleexpresie

  2. Domyślnie

    Sprawdź właściciela w stopce i właściciela domeny, poszukaj, czy jest coś jeszcze, co do niego należy. Jeśli podali numer telefonu, możesz sprawdzić w książce telefonicznej, czy jest zarejestrowany i pod jaką firmę.
    Warto też sprawdzić, kto zrealizował im stronę i zadzwonić tej firmy z pytaniem, czy zrobili coś jeszcze dla tego zleceniodawcy.

    Pozdrawiam i udanych łowów.

  3. #3
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    no i nie zapomnij podzielić sie spostrzeżeniami
    ***********
    * markossx *
    ***********

  4. #4
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Lublin
    Postów
    95

    Domyślnie

    Dane osobowe o których mówisz podaje się praktycznie wszędzie gdzie jest jakas możliwośc zdobycia czegoś przez internet, np wypełnianie ankiet, jakies buxy czy słynny amerykański lockerz i jego kopie.
    Stronka wygląda strasznie kolorowo, wielu użytkowników zastanawia się czy to rzeczywiście może mieć sens, gdyż po miesiącu klikania można spokojnie uzbierać na pendrive 16 GB czy nawet xboxa jak ktoś się napali.
    Ale z drugiej strony stronka oferuje możliwosc wykupienia konta "premium" oraz "elite", (koszt miesięczny około 10 zł) które przyspiesza zdobywanie punktów więc połowa dzieciaków które się w to bawią (z 130k do tej pory zarejestrowanych) to wykupiła - już firma ma ładnych paredziesiąt tysięcy a stronka funkcjonyje dopeiro tydzień.
    Przyjrzałem się ich strategii zarabiania kasy od 'klientów': reklama polega na tym że ktoś czyta tekst na jakiś temat, np jakie to buty Nike są wygodne, jakie to promocje maja wielkie w tym miesiącu itp a następne użytkownikowi zadawanych jest kilka pytań dotyczących przeczytanego textu, za każde prawidłowo rozwiązane pytanie otrzymuje punkty. Jak pisza pomysłodawcy ma to zmusić odbiorcę do zagłębienia sie w treść reklamy.

    Z tego co wiem to są dopiero na etapie poszukiwania sposorów, ale użytkowników przybywa w straszliwym tempie (130 tysięcy w pierwszym tygodniu) więc może w końcu ktoś się tym zainteresuje.

    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Poczytałem trochę regulamin serwisu i ofertę skierowaną do reklamodawców. Rzeczywiście wygląda to na legalny interes, i nawet dobry pomysł, w końcu dzieciarnia się na to rzuci. Ale skoro strona ma już tylu userów ciekawe jak wygląda kwestia bezpieczeństwa danych użytkowników. Bo może kogoś z korcić żeby się do niej dobrać.

  6. #6

    Domyślnie

    To jest to samo co Welcome to Lockerz na tej zasadzie w tym ,ze Lockerz jest pewnosc ,ze dziala i nagrody wysylaja sam mam konto

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj