Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 13

Temat: Jaki software do blogowania?

  1. #1
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie Jaki software do blogowania?

    Zastanawiam sie czasem czy nie zaczac pisac cos w rodzaju IT Blog'a :-)

    Na co dzien mam mase ciekawostek technicznych i sporo problemow ktore udaje mi sie calkiem sprawnie rozwiazac - czasami po prostu pewne wydeptane sciezki czlowiek zapomina... a pozniej ktos inny walczy z tym samym... Taki blog moze byc calkiem przydatny.

    Zastanawiam sie wiec jakiego softu uzyc do tego bo jestem nieco za leniwy aby pisac sam od zera... Te kilka ktore znalazlem niby sa fajne ale zaden nie odpowiada moim potrzebom ani nie zapewnia bezpieczenstwa na wymaganym przeze mnie poziomie (a wymagania mam calkiem spore a wlasciwie system na ktorym to bedzie bedzie dosc ograniczal swobode takiej aplikacji).

    Macie moze jakies rekomendacje?!

    P.S.
    Zawsze pozostaje jeszcze ktores Wiki

  2. #2
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    krzesło
    Postów
    681

    Domyślnie re

    niewiem jaki soft ale załóż to bardzo pozytywny pomysł z chęcia go poczytam tylko wklep tu gdzieś adres

  3. #3
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    nio podzielam zdanie kolegi wyżej ;)

    osobiscie się kiedyś też zastanawiałem nad takim blogiem - i stwierdziłem ze nowinek jako takich nie mam tyle co wyczytam na innych stronkach - więc przekleywanie nie ma za bardzo sensu ;)
    a co do problemówjakie rozwiązałem, jakiś alpikacji które napisałem i moge udostepnić kod - to wsumie by wyszło 1 wpis na tydzien więc wole zrobic na static ;) niż się bawić w zabezpiecznie darmowych dodawanie opcji itp...

    choć ostatnio powiem szczerze też mi się jakaś potrzeba blogowania odzywa i to coraz częściej ;) więc nie wykluczone ze wruce do pomyslu - wsumie jeszcze mi krutkofalarstwo dojdzie ;)
    tu juz o zrobionych qso by było więcej do popisania ;)

    dlatego gdybyś znalazl coś mądrego todaj znać :/
    eventualnie jakiś ruch programistów php i napisac swojego softa ;) albo darmowego poprawić ;)

    i kurcze zrubcie coś z tymi emotikonkami!! ;(
    chodziaż do 10 - juz nie prosze a błagam bo mnie tu h*j trafi, krew nagła zaleje, skocze z dywnu i się pochlastam trzcionkiem od noża...
    vevntulnie zaczne spamować :D
    chociaż do 10 plis :D ;)
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    No co do kategorii - strone o krotkofalarstwie juz mam od 2 lat prawie i na dzisiaj licznik podaje ponad 167k odwiedzin. Mam tam informacje o imprezach krotkofalarskich, pare tysiecy zdjec, filmy o krotkofalarstwie, spora czest to SN0HQ - Polska Reprezentacja Narodowa na IARU HF World Championship, itd. Brakuje mi czasu na aktualizacje i tej czesci o IT... i to dosc powaznie...

    Co moglbym opisac od reki? Tak z glowy piszac:
    - Solaris (SPARC) z macierzami dyskowymi Sun StorEdge 3310 oraz T3 (swiatlowodowe)
    - Solaris 10 - RAID1 dla wbudowanych dyskow (latwo i przyjemnie)
    - przenoszenie solarisa miedzy dyskami bez reinstalacji (nieco zabawy)
    - system HA (high availabilty) dla serwerow i firewall'i, konfiguracja bez SPoF (single point of failure) - moze nie zapobiegnie calkowicie padnieciu uslug ale przynajmniej da mi sie wyspac do rana zanim polece do serwerowni... opis sprzetu i oprogramowania
    - instalacja klienta oracle 8 i nowszych na linuxach (Debian, Ubuntu i Mandriva) pod katem developerki tak aby mozna bylo miec jednoczesnie 8.1.5 i 8.1.7 w gore (tu byl przeskok i brak kompatybilnosci w dol)
    ...

    Jesli nie znajde jakiegos softu ktory mi podpasuje to zaczne to pisac dopiero jak przeprowadze system na nowe oprogramowanie (migracja strony - brrrr az mi ciarki przechodza) i bede prowadzil calosc w 2 jezykach.

    Tzn w razie braku konkretnego softu bedzie albo Joomla albo ktores wiki (mam przyjemne doswiadczenia z TWiki)

  5. #5
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    hymm... a czego oczekujesz od tego softu -znaczy jakie ma spełania wymagania jakieopcje by cię interesowaly -ze ma być bezpieczny to juz wiem

    jak bym coś znalazłwartego uwagi dam znaćle z czasem toostatnio... ehh.. szkoda gadac...

    ps. z adresikiem stronki okrutkofalarstwiemozesz się odezwac tulub na PM jakwolisz
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Bezpieczny, mozliwosc wstawiania tabel i grafiki, proste kategorie, czy cos wiecej? chyba nie...

  7. #7
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    polsza
    Postów
    747

  8. #8
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    hihi podejzewam ze nie o to sie rozchodzilo ;P
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  9. #9
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Powiedzialbym ze tam zaczalem szukac na dlugo zanim puscilem ten watek na forum W sumie odpowiedz chyba juz znalazlem - w sumie to nawet na tym wlasnie forum, tylko trzeba umiec uwaznie czytac, prawda ble34? :-)

    ble34 - tak jak napisales, kolejna stronka poruszajaca dobre tematy tylko na razie uboga :-) trzeba bedzie rozruszac no i sofcik ma fajny sposob wycinania spamu

  10. #10
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    krzesło
    Postów
    681

    Domyślnie re

    to twoja? a co ty masz wspólnego z anubisem /? anubis to ty
    to niezły jesteś
    Anubis ++ za pomyslowosc i ciekawe informacje!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Krótkofalarstwo - jaki sprzęt na początek??
    By eMCe in forum Systemy radiokomunikacyjne
    Odpowiedzi: 36
    Autor: 02-02-2019, 03:18
  2. jaki najlepszy darmowy serwer www?
    By ironwall in forum HTML/DHTML/XHTML
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 02-08-2007, 14:04
  3. Pomocy! Jaki To program? Czy taki istnieje?
    By hakierek18 in forum Hacking
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 12-14-2006, 20:49

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj