Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 38

Temat: Przyszłość

Domyślnie Przyszłość

Witam mam pytanie niedługo tzn. fakt mam jeszcze dużo czasu z jednej strony. Za rok matura potem studia i tu właśnie mam parę pytań do Was. Rozmyślam studiowanie jakiś kierunków informatycznych i niestety nie mam pojęcia na jakie uczelnie warto spojrzeć albo na jakie kierunki, po których łatwiej znaleść prace wiem, że takie rzeczy są napisane na stronach uczelni, ale jeśli moglibyście się wypowiedzieć jak wygląda wasza nauka bądź kariera informatyczna. Od czego zaczynaliście czy zdawaliście maturę z informatyki czy jest trudno i czy warto? Na jakie kierunek iść i co będę umiał po nim i czym będę mógł się zajmować. Kurde mam tyle pytań, a nie wiem od czego zacząć chciałbym się dowiedzieć nieco o tych kierunkach informatycznych, ale czy chce zostać informatykiem nie wiem.

ocb
    ocb jest offline

Domyślnie

w sluchaj sie w siebie mlody czlowieku;p. jak bedziesz robic cos co nie sprawia ci przyjemnosci to bedziesz sie meczyc. wiec zastanow sie co ci sprawia przyjemnosc i rob to

Domyślnie

Kształć się w taki sposób aby w przyszłości móc być zawodowo elastycznym. Co to konkretnie oznacza? Trudno powiedzieć.
    Matematyka, Informatyka, Język chiński..

Nie ma gwarancji że za 10 lat nie powstanie superszybki komputer kwantowy będący w stanie wykonywać pracę lepiej od najzdolniejszego informatyka (lub całego stada). Co wtedy?
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

Domyślnie

Ktos bedzie musial go oprogramowac, zapewnic zasilanie, napisac dokumentacje - spokojna glowa... Skynet jeszcze musi poczekac

BTW jakby ktos mial okazje ogladac Eagle Eye - fajna bajka w podobnym klimacie ale o wiele nowsza i jak tak sie dokladnie przyjrzec to kto wie, nawet realna...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Dysponując dostatecznie dużą mocą obliczeniową, można stworzyć dokładną reprezentację środowiska naturalnego, z wszystkimi jego własnościami, temperaturą, oddziaływaniami słabymi, silnymi, promieniowaniem tła i stałą plancka… Umieszczamy w takim wirtualnym środowisku bakterię, przestawiamy suwak czasu - milion lat na sekundę, pozwalamy ewoluować, idziemy na kawe, wracamy za 5 minut, patrzymy a tu matrix. :-P

Obym się mylił.
    Ostatnio edytowane przez lame : 07-03-2012 - 16:16

Domyślnie

Ja na przykład pomyliłem się przy wyborze studiów i teraz mam problem. Ogólnie to od małego lubiłem komputery i chciałem w tym kierunku iść. jednak po maturze otworzyłem sobie sieć radiowa no i zwątpiłem. Zawsze chciałem tylko sieci i w końcu się doczekałem. w wieku 18 lat miałem sieć z ok. 65 użytkownikami no i.... masakra. Wtedy była beznadziejna techologia, nigdzie nie mogłem sie wybrać, bo zaraz ktoś krzyczał ze "nie ma neta...K!" po roku meki dałem sobie spokój z IT i poszedłem na transport. Skończyłem specjalizację "rekonstrukcje wypadków drogowych i rzeczoznawstwo techniczne". no i niestety to nie to. udało mi się fartem dostac pracę w IT jako administrator sieciowy i robie kursy CISCO, MSSQL..... itp. ogólnie masakra, bo nie jestem prawdziwym informatykiem i w pracy "to czuć".
    i zamiast po pracy odpoczywać, musze chodzić na kursy, a to i tak nigdy nie bedzie juz to.

Mogę Ci doradzić, że to co się na początku czuje, to trzeba wybrać (w kwestii zawodu). i nie oszukasz tego, bo i tak będzie po latach wracac brak poczucia spełnienia zawodowego.

powodzenia

Domyślnie

Cytat Napisał error123 Zobacz post
    nie jestem prawdziwym informatykiem i w pracy "to czuć".
    Co czuć? Co dają studia, czego nie daje google?
    No chyba że ktoś jest botem i trzeba go za rączkę..

ocb
    ocb jest offline

Domyślnie

tak wyglada praca/wlasna dzialalnosc. nie zawsze robimy to co akurat nam odpowiada. czasem trzeba robic rzeczy ktore nie koniecznie lubimy i nie sa zawiazane z tym co sobie wyobrazalismy myslac o zostaniu 'informatykiem'.

Domyślnie

Cytat Napisał error123 Zobacz post
    i zamiast po pracy odpoczywać, musze chodzić na kursy, a to i tak nigdy nie bedzie juz to.
    Ja sie nie zgadzam... prawdziwy informatyk cale zycie sie uczy a to czego sie uczy okresla na jakim etapie aktualnie sie znajduje. Zwlaszcza jesli chcesz byc w bezpieczenstwie IT i odpoczywac po pracy to nie jest to dla Ciebie - to bedzie po prostu praca... na dodatek nie dajaca szczescia.

Ja skonczylem jako mgr inz. i nikt nigdy nie pytal mnie co studiowalem - wiedza ze studia skonczylem i to im wystarcza, dalej moje dzialania mowia same za siebie - duzo roznych kursow ktore sie po prostu trafily - moglem isc to poszedlem, dalej dluuugie godziny wlasnych badan i szukania ciekawostek po sieci. Moja zona moze na ten temat sporo powiedziec ;-)
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Ja sie nie zgadzam... prawdziwy informatyk cale zycie sie uczy a to czego sie uczy okresla na jakim etapie aktualnie sie znajduje. Zwlaszcza jesli chcesz byc w bezpieczenstwie IT i odpoczywac po pracy to nie jest to dla Ciebie - to bedzie po prostu praca... na dodatek nie dajaca szczescia.

Ja skonczylem jako mgr inz. i nikt nigdy nie pytal mnie co studiowalem - wiedza ze studia skonczylem i to im wystarcza, dalej moje dzialania mowia same za siebie - duzo roznych kursow ktore sie po prostu trafily - moglem isc to poszedlem, dalej dluuugie godziny wlasnych badan i szukania ciekawostek po sieci. Moja zona moze na ten temat sporo powiedziec ;-)
    I macie dużo czasu dla siebie?, nie wiem czemu ale zawsze informatyk kojarzył mi się z zawodem 24/7 przy kompie, więc czasu na dziewczynę/żonę itp. generalnie by nie miał. Takie małe pytanko podchodzące trochę pod offtopic ale to chyba nic.
    Ostatnio edytowane przez badlajf : 05-15-2018 - 15:07

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Zasady Postowania