Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 11

Temat: duża odległość o centrali - łącze ADSL

Domyślnie duża odległość o centrali - łącze ADSL

Pzreprowadzilem sie z centrum na obrzeza miasta i moj internet dosc znacznie zwolnil-z ok 20MB/s do ok 3MB/s. Powód jest mi znany, ale czy nie da się to w jakiś spoób zniwelowac? Np lepszy modem? Wiem, ze na 99% nie, ale nadzieja zawsze jakaś pozostaje .
    Atheros? - nanzwa mhata yangu

Domyślnie

Jesli problemem jest odleglosc i kiepska linia to ciezki temat.

Moj ISP pozala mi grzebac w ustawieniach portu DSLAM wiec conieco udalo mi sie wycisnac ale wiele nie zdzialasz. To co moge samodzielnie zmieniac to profil sygnalu (Annex A/M i tlumienie linii) oraz profil uslugi (max predkosc, odstep miedzy ramkami jak rozumiem i jeszcze jeden parametr ktory AFAIK to ilosci bitow parzystosci). Jak sie ostatnio przeprowadzilem to predkosc spadla mi dosc znacznie... co z tego ze mam 24mbit wykupione skoro wyciagam max 6?

oraz

Konfigurujac te parametry moglem metoda prob i bledow znalezc cos co dzialalo stabilnie i szybko. Uzywam Annex A bo potrzebuje wiecej uploadu - mam 1.3mbit ale odbywa sie to kosztem downloadu - niestety.

Wymien mikrofiltr, warto miec w domu pare sztuk... dodatkowo zobcz moze inny router (inny producent). Np dlink wyciaga u mnie wieksze predkosci niz Draytek V120 ktorego uzywam do konwersji ADSL<->Ethernet (przed firewallem) ale za to dlink ma mase innych problemow, czyli albo rybki albo akwarium :-/
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Czyli widze, ze nic z tego. Mam net ze Sky, modem z firmowym softem-da sie podobno wyciagnac z niego login i hasło i można srobowac z innym modemem, ale gra chyba niewarta świeczki :/. I jak na złosc kablowki tez nie ma w okolicy. Trudno.

Domyślnie

Na to wyglada niestety :-(

U mnie od jakiegos czasu sa jaja z laczem - potrafi sie zawieszac nawet co 15-20 sekund i to tak, ze musze sie zalogowac do routera i powiedziec mu ze ma rozlaczyc i zalogowac sie na nowo do sieci. Wyglada to na awarie karty na centrali, wiec nic co moglbym zrobic. Najgorsze to, ze lacze dziala - pingi PPP sa OK ale dane juz nie wychodza z karty (na centrali) do mojego ISP. Efekt taki jakby byl DROP na firewall'u :-/

Ciekawe co to bedzie tym razem :-) ale dobre tyle ze jeden email/sms do ISP i od razu robia eskalacje do operatora centrali. Reboot karty zazwyczaj pomaga na 2-3 tygodnie.

Domyślnie

Mało tego, że net muli niczym stuletni staw, teraz mam kolejny kłopot-podczas korzystania ze stacjonranego telefonu rozłącza mi interent. Połączenia kabli są standardowe, czyli filtr do gniazdka w ścianie, do filtra modem i telefon. Pinguję np. hack.pl i dzwonię do kogoś i od razu ping się urywa i wraca kilkanaście sekund po zakonczeniu rozmowy . Typ z customer service twierdzi, że albo są źle połączone kable albo filtr zdechł. Oba mity obalone- bo filtr mam brand new a połącznia są takie jak wcześniej(w innym mieszkaniu), kiedy wszytsko działało. Modem/router niby działa, ale zapobiegawczo kupiłem na ebaj za pare funciszy zamiennik i bede testować jak nadejdzie weeeknd.

Domyślnie

A moze po prostu cos zje... i polaczenia skopali po drodze?
    Ja mialem raz awarie ze wymienali 1400m kakbla w centrum Londynu hehe bo gdzies cos im zamoklo czy cos ale w takim miejscu ze nie mogli 2 dni dotrzec.

Co do zglaszania awarii - jesli masz interenet 'up to Xmbit' to znaczy ze to bedzie cokolwiek miedzy 0.5 a X za ktory placisz. Zglaszanie awarii ma sens dopiero jesli predkosc spadnie ponizej 0.5mbit bo inaczej BT nawet nie przyjmie zgloszenia.

Domyślnie

Ale ja mam net, wolny ale mam, problem zaczyna się, jak chce zadzwonic :/ . Chce sprawdzić na innym modemie, filtrze i kablach ale modem z ebay wciąz nie doszedł i sprawe musze odlozyc na nastepny weekend, bo w tygodniu nie mam czasu na takei zabawy . Jak dalej bedzie to samo bede tak dlugo im truc, az ktos ruszy 4 litery i to naprawi.

Domyślnie

Wejdz na speedtest BT, zobacz ile wyjdzie, jak bedzie ponizej 0.5mbit to zglaszaj awarie. No wiesz... zawsze w czasie testu moze ktos zadzwonic ;-)

Domyślnie Adsl

Kondensator jeśli masz w gniezdzie to go wyrzuć ,zacznij od tego.Jeśli Twój telefon chodzi na adsl sprawdz jego kompatybilność.

Domyślnie

Masz ADSL - to przecież korzysta z urządzeń typu DSLAM. Czy nie możesz się zwrócić do ISP z zapytaniem czy nie ma jakiegoś bliżej? Czy to jest BSA?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania