Pokaż wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Chat

Domyślnie Chat

Elo

Mam temat napisania czatu coś takiego jak na wp.pl. Jak myślicie lepiej to zrobić w Java czy PHP ? czy w PHP też można zrobić rozbudowany chat ?

Domyślnie

Najprościej postawić serwer IRCa i użyć apletu Javy do komunikowania się z nim.
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

Domyślnie

Ale to nie ma być chat gotowiec tylko napisany od nowa.

Czemu najprościej ? czy PHP w czymś takim będzie mnie ograniczał ?

Domyślnie

W PHP mozna tylko bedzie to bardzo prymitywne ale bedzie dzialac... Zapomnij o aktualizacjach wiadomosci w czasie rzeczywistym... jedyne co moge zasugerowac, to jQuery dla ukrycia niedociagniec i udawania ze calosc dziala lepiej niz jest na prawde.

Idealnie to web-socket'y albo comet... a na dobra sprawe jakbys poszukal to znalazlbys kompletna implementacje serwera w ktoryms z jezykow i klienta w HTML5 ktory bedze wygladal super plynnie
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Dlaczego najprościej? Bo IRC to standard.
    Ze standardowymi rozwiązaniami jest tak, że gdy trafiasz na "problem", okazuje się że ktoś dawno znalazł, zdebugował i opublikował rozwiązanie - Twoje życie staje się prostsze.

Jeśli musisz napisać to w PHP, użyj biblioteki PEAR:Net_Server. Możesz przy jej pomocy obsługiwać wiele socketów w jednym procesie, tyle że dzieje się to sekwencyjnie socket_select(). Dopraw to bazą SQLite otwartą z parametrem ":memory" (baza tworzona jest w RAMie, działa w trybie transakcyjnym, szybsza od MySQL).

Tylko po co to wszystko, skoro IRC'a postawisz w 15 minut?

@TQM
    Znasz jakąś stabilną implementację COMET w JavaScript? :-]
    Ostatnio edytowane przez lame : 06-11-2012 - 16:58
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

Domyślnie

Dzięki za odpowiedzi.

Widzicie problem jest dość złożony. Nie muszę tego pisać w PHP, ale intuicyjnie wolę ten styl i gramatykę niż Java, która nie podoba mi się wizualnie. Żadnego z tych języków nie znam - więc czeka mnie nauka gramatyki - przy czym Java i sposób podejścia w niej do wpisywania poleceń mnie odrzuca (składnia)

Chat ma być szybki, ale dzisiejsza technika w firmach hostujących chyba na to pozwala mimo kodu w PHP ? zresztą intuicyjnie jakoś PHP wydaje mi się szybszy niż JaVa.

Nie chodzi o bajery typu przesyłanie filmów z kamerek itp. Chodzi o to by czat był naprawdę zbliżony do wp.pl czy IRC ale, żeby był zupełnie inny wizualnie - okienka, ramki - wizualizacja czatu pod własny design absolutnie wymagana, grafika będzie przygotowana w prog. graf.

Lame - nie chcę po prostu postawić IRC jak to mówisz, chyba, że będę mógł go dowolnie zmodyfikować ?

Cytat Napisał TQM Zobacz post
    W PHP mozna tylko bedzie to bardzo prymitywne ale bedzie dzialac... Zapomnij o aktualizacjach wiadomosci w czasie rzeczywistym...
    Co masz na myśli aktualizacja wiadomości w czasie real ? że wysyłanie okienek do siebie nawzajem będzie nie halo ?
    Ostatnio edytowane przez Elitegroup : 06-11-2012 - 21:21

Domyślnie

Cytat Napisał Elitegroup Zobacz post
    Co masz na myśli aktualizacja wiadomości w czasie real ? że wysyłanie okienek do siebie nawzajem będzie nie halo ?
    Architektura PHP nie przewiduje dynamicznego przekazywania danych między serwerem a klientem (przykazanie nowych danych wymaga wysłania pełnego GETa lub POSTa). Do tego niezbędna jest dodatkowa warstwa transportowa jak javascript+xml, JSON, AJAX itd.

Domyślnie

HTML5 afaik obsluguje comet a do JS gdzies widzialem... ale nie mam zapisanego URLa
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania