Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Darmowy VPN bez ograniczonych portów?

  1. #1

    Domyślnie Darmowy VPN bez ograniczonych portów?

    Poszukuję darmowego VPN (może być czasowe ograniczenie). Zależy mi natomiast aby ten VPN nie posiadał ograniczenia co do aktywnych portów - czyli aby działały wszystkie aplikacje a nie tylko te działające na portach 80, 443.

    Ktoś się orientuje?

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    ... i moze jeszcze ma byc anonimowy?
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    ... i moze jeszcze ma byc anonimowy?
    Coś w tym dziwnego? Czy może fakt, że szukam akurat takiego którego strasznie cieżko znaleść? Widzisz, pomimo tego, że w tym momencie twój sarkazm można śmiało traktować jako spam to strasznie ciężko tobie teraz odpowiedzieć, bo to ty masz statut moderatora, a nie ja.

  4. Domyślnie

    Twoje wymagania są nierealne.

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Ok moje pytanie bylo nieco sarkastyczne ale na prawde nie bylo zlosliwe - wiem ze ludzie takich rzeczy szukaja wiec chcialem sie upewnic zanim podam odpowiedz ktora mam. Ponadto fakt ze jestm moderatorem nie ma nic do rzeczy - po prostu taki jestem i tyle :-)

    Zakladam tez, ze zadajac pytanie na forum doskonale zdajesz sobie sprawe ze znalezienie takiego VPNa (a nie proxy) graniczy z cudem.

    Jedyne co moge zasugerowac to Tor - w zaleznosci od konfiguracji exit'ow bedziesz mial albo nie pewne limitacje co do portow, predkosci itd. Nawet firmy oferujace VPNy za kase sledza polaczenia bo w swietle prawa sa 'operatorami' wiec maja na sobie pewne obowiazki - przynajmniej logi musza miec - adres zrodlowy klienta, jakies dane o kliencie, kiedy byl podlaczony do systemu i byc moze co robil (choc to nie wszystkie firmy). Patrz co bylo z anonimkami uzywajacymi hidemyass... tak wiec przy darmowych VPNach dostajesz to za co placisz - niestety :-/

    Tor spelnia Twoje wymagania, bez problemu mozna tunelowac przez Tor'a cos innego niz przegladarka WWW no i jest darmowy, dokladnie tak jak chciales. Poza tym, mozliwosc zmiany kraju tez nie jest bez znaczenia, aczkolwiek reputacja IP pbslugujacych wyjscia jest hmmm... nadszarpnieta, aby lekko to ujac.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Zakladam tez, ze zadajac pytanie na forum doskonale zdajesz sobie sprawe ze znalezienie takiego VPNa (a nie proxy) graniczy z cudem.
    Niestety zdaję sobie sprawę, ale miałem nadzieję, że się mylę i być może ktoś bawi się w Świętego Mikołaja i rozdaje takowe VPN'y.

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Jedyne co moge zasugerowac to Tor - w zaleznosci od konfiguracji exit'ow bedziesz mial albo nie pewne limitacje co do portow, predkosci itd. Nawet firmy oferujace VPNy za kase sledza polaczenia bo w swietle prawa sa 'operatorami' wiec maja na sobie pewne obowiazki - przynajmniej logi musza miec - adres zrodlowy klienta, jakies dane o kliencie, kiedy byl podlaczony do systemu i byc moze co robil (choc to nie wszystkie firmy). Patrz co bylo z anonimkami uzywajacymi hidemyass... tak wiec przy darmowych VPNach dostajesz to za co placisz - niestety :-/

    Tor spelnia Twoje wymagania, bez problemu mozna tunelowac przez Tor'a cos innego niz przegladarka WWW no i jest darmowy, dokladnie tak jak chciales. Poza tym, mozliwosc zmiany kraju tez nie jest bez znaczenia, aczkolwiek reputacja IP pbslugujacych wyjscia jest hmmm... nadszarpnieta, aby lekko to ujac.
    Co do Tor'a to przyznam się szczerze - nie wiem jak skonfigurować Tor'a oraz konkretną aplikacje (w tym wypadku będzie to TeamSpeak) aby następowało połączenie. Oczywiśćie Tor + Firefox działa jak najbardziej poprawnie. Problem z TeamSpeakiem polega na tym, że nie da się w nim ustawić proxy, a ja nie mam zielonego pojęcia jak zmusić go do używania konkretnego portu który by mi pasował. A żeby było bardziej kolorowo to z tego co pamiętam to klient TeamSpeak'a za każdym razem uzywa innego portu.

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Do takich rzeczy jak TS to nie wiem czy Tor zapewni wystarczajaca przepustowosc... na swiecie sa aktualnie 2932 routery Tor'a z czego tylko 965 to wyjscia a kazde polaczenie przechodzi przez minimum 3 wezly w sieci...

    Nie ma mozliwosci powiedziec jakie bedzie latency a to jest niestety krytyczny element w jakichkolwiek rozmowach glosowych.

    Niestety TS uzywa UDP i nie wspiera Socks5 wiec przepuszczenie tego przez Tor'a nie bedzie latwe (choc pewnie da sie jesli ktos zainwestuje wystarczajaco duzo czasu i checi).
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Tagi

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj