Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: [curl] logowanie m.oanda.com

Domyślnie [curl] logowanie m.oanda.com

Witam potrzebuje się dostać poprzez curl do m.oanda.com tylko nie za bardzo wiem gdzie robię błąd. Mógł by mi ktoś podpowiedzieć.

Komunikat ze strony dostaje ze moja przegladarka nie ma wlączonych cookies.

Kod:
    curl -L -b cookie -c cookiejar --user-agent 'Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.16) Gecko/20110319 Firefox/3.6.16 ( .NET CLR 3.5.30729)' -d 'username=mojlogin&password=mojpass' https://m.fxtrade.com/demo-account/login?account=fxgame&app_name=FXMobile&next=%2Fpractice%2Ftrade%2Fnew%3Fs%3DEUR%2FUSD%26p%3DS

Domyślnie

Przekombinowales...

Do logowania uzywasz --cookie-jar i zapisujesz wynik do pliku a w kolejnych zapytaniach uzywasz --cookie i podajesz plik w ktorym sa. Jesli serwis zmienia cookie na kazdym zaladowaniu strony to do kolejnych zapytan tez musisz dodac --cookie-jar aby zlapac i zapisac te zmienione.

Przyklady sa w cURL - Tutorial, sekcja 10
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Od kiedy zacząłem używać PhantomJS, web boty pisze w 10 minut zamiast pół dnia.
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

Domyślnie

Hmmm... w perlu nigdy nie zajelo mi to wiecej niz 10 minut od pomysly do dzialajacego bota ale idziemy off-topic...

Wniosek - wybierac najlepsza technologie do rozwiazania problemu, a nie odwrotnie. Sa zdecydowanie lepsze narzedzia niz curl

Domyślnie

Ja nie mam tyle szczęscia (umiejętności) i zawsze trafiam na jakieś przeszkody. Raz meta refresh w HTML->HEAD,raz niewalidujący HTML który zostaje przez bibliteke parsującą "poprawiony" i mój selektor nie działa, innym razem tooken do formularza dostawiany JavaScriptem.. i wiele wiele innych...

Domyślnie

Ha! Skad ja znam te meki ;-)
    Dlatego wlasnie ja pisze takie boty w Perlu uzywajac WWW::Mechanize - mam dostep wysokiego poziomu do obiektow typu 'nacisnij guzik z tekstem...' albo 'zaznacz opcje o nazwie ...' i 'wyslij trzeci form na stronie' (albo podaje nazwe jesli jest). Najlepsze jest to, ze jesli token jest zawarty w JS to moge zawsze odczytac surowe zrodlo strony i wyciagnac token chocby regex'em, wiec pisanie botow to przyjemnosc :-D

Domyślnie

Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Najlepsze jest to, ze jesli token jest zawarty w JS to moge zawsze odczytac surowe zrodlo strony i wyciagnac token chocby regex'em, wiec pisanie botow to przyjemnosc :-D
    Ja nie muszę, PahntomJS to de facto przeglądarka, tyle że bez interfejsu graficznego, skrypty JS się po prostu wykonują :-]

Zasady Postowania