Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Model OSI

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Model OSI

    Siemka

    Mam pytanko bo nie bardzo rozumiem model OSI. Oczywiście problem nie leży w moim lenistwie - szukałem trochę po necie, ale ciąglę dostaję ten sam informatyczny bełkot powielany przez wszystkich teoretyków, którego nie umiem sobie urzeczywistnić. To coś na zasadzie czym jest port komputerowy np: 23. Jakbyście nie kręcili najlepszą definicją jest:
    - jest to miejsce w pamięci ram służące do wymiany informacji między 2 aplikacjami.
    Tego strasznie długo szukałem - port fizycznie jest miejscem w pamięci a nie żadną bramą, furtką czy czymkolwiek innym czego nie mogłem zrozumieć.

    Na tej samej zasadzie prosiłbym o wytlumaczenie czym jest model OSI.

    Rozumiem, że do warstwy fizycznej należą wszystkie fizyczne urządzenia, ale po co powstały dalsze warstwy i czym one są w rzeczywistości i jak ma się wiedza modelu OSI w praktyce - czyli czy jest mi to potrzebne do projektowania komputerów czy może konfiguracji firewalli ? Bardzo proszę o wytłumaczenie jak dla debila bo czysta teoria do mnie nie dociera.

    Dzięki bardzo za cierpliwość doczytania postu do końca i ewentualne odpowiedzi xD
    Ostatnio edytowane przez Elitegroup : 04-23-2012 - 23:38

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj