Pokaż wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Pytanie.

Question Pytanie.

Witam. Mam 13 lat (zaznaczam: nie jestem głupim neokidem który chce się włamać na gg kolegi -.-) i chciałbym poznać odpowiedź na parę pytań związanych z hackingiem (powtarzam jeszcze raz: nie chcę się nigdzie włamywać do nikogo! Poza tym wiem, że ci którzy się włamują w celu wyrządzenia szkód to crackerzy, nie chcę zostać nikim takim.). Oto parę z nich:

1. Jak zacząć przygodę z hackowaniem? Tj. Programowanie nie jest mi obce, oto moje predyspozycje:

c++ - poziom podstawowy (tak naprawdę nie zrobiłem w nim niczego większego niż prosty kalkulator, bo rzadko w nim programuję)

batch - poziom bdb (jestem nawet w grupie koderskiej programującej w tym języku :P)

html/css - na poziomie dobrym (stworzyłem i opublikowałem parę stron internetowych)

php - Mniej więcej kojarzę, o co w nim chodzi, i jeżeli przeglądam źródło strony napisanej w php, to wiem za co odpowiedzialna jest dana część kodu itp. Ale jeżeli miałbym napisać jakąś aplikację w tym języku to nie wiem czy napisałbym coś większego niż proste "hello world" :P

javascript - trochę w nim grzebałem, i tak jak powyżej - gdy widzę stronę w której zastosowano javascript to mniej więcej kojarzę o co chodzi.

Nie wiem czy to ważne, ale w grze "hackme 3.0" samodzielnie doszedłem do 5 lvl-a. Co do systemu operacyjnego, mam windowsa xp, ale w razie potrzeby mogę zainstalować linuksa. Czy wyżej wymieniona wiedza wystarczy mi do rozpoczęcia nauki hackingu czy raczej radzilibyście podszkolić się w jakimś języku/nauczyć się jakiegoś nowego? A jeżeli wystarczy to moglibyście dać linki do jakichś kursów, z których dowiem się co i jak?
    prosiłbym o odpowiedź.

2. Czemu wszyscy mówią, że hackowanie w windows to tak jakby tańczyć z gipsem na nogach i aby hackować należy mieć linuksa? Rozumiem, że linuks ma otwarty kod źródłowy oraz że dzięki temu można go przeprogramować i dopasować do własnych potrzeb, ale przecież to chyba nie jest aż takie ważne... Widzicie, po prostu jestem osobą która lubi wiedzieć, jak co działa i nie da się jej przekonać suchym gadaniem "ten system jest w tym lepszy niż tamten". Tak więc, jeżeli ktoś znalazłby odrobinę czasu, proszę odpowiedzieć mi wyczerpująco, dlaczego linuks jest w hackowaniu lepszy niż windows.

Aha, chciałbym od razu profilaktycznie odpowiedzieć na pytanie, które mi prawdopodobnie zadacie: czemu wogóle chcę się nauczyć hackować? Cóż, po części dla samej wiedzy, po części dla przekonania siebie samego, że nauczyć się da wszystkiego, a po części dla zabezpieczenia się przed atakami hakerskimi jakich mogę paść ofiarą.

Prosiłbym o w miarę szybką odpowiedź oraz nie żartowanie sobie ze mnie, ja naprawdę mam ambicję nauczyć się hakerstwa i nie szukam żadnych programów-gotowców które niby coś za mnie zrobią ale użycie ich nie sprawi, że czegokolwiek się dowiem, najwyżej przechwycę archiwum gg kolegi przy użyciu dennego programu.....
    Ostatnio edytowane przez user13 : 02-18-2012 - 11:10

Domyślnie

Odpowiem krotko bo wiele razy temat byl omawiany na forum...

Jesli chcesz sie uczyc to nie wazne czy nazwiesz to hackingiem czy czymkolwiek innym, to tylko nazwa a Ty uczysz sie dla przyjemnosci - wlasnej satysfakcji.

Windows vs Linux - owszem, Linux jest fajnieszy do takich zabaw, zwlaszcza na poczatku bo ma wszystkie narzedzia jakie mozesz potrzebowac juz w zestawie, wystarczy zainstalowac, sa calkowicie legalne, nic nie placisz itd... i wazne aby dodac ze to tylko moje osobiste zdanie. Mowi sie ze systemy Windows sa do kitu... owszem te starsze byly i to bardzo, teraz to sie znacznie zmienilo i to nie systemy sa do kitu ale admini (bo wspolczesne windowsy maja tyle opcji ze glowa mala i wiekszosc adminow nie ma pojecia co i jak skonfigurowac... wiec winny admin i zla implementacja a nie system ktory dostarcza doslownie tysiace mozliwych parametrow konfiguracyjnych poukladanych w dosc logiczny sposob).

Przegladnij forum, pomin tematy ktore uznasz za trolowate, zobacz co Cie interesuje, draz dalej i dojdziesz do tego co Cie interesuje.

P.S.
    Zamiast instalowac linuxa zamiast windowsa, postaw sobie jakas wirtualke - VirtualBox jest darmowy i pozwoli Ci zainstalowac linuxa pod windows'em (musisz miec tylko nieco wiecej RAM bo winodws zje swoje i linux zje swoje) - do tego mozesz dynamicznie zimeniac ilosc RAM, dysku i konfiguracje sieci. Poza tym jak cos nakopiesz w wirtualce to mozesz zainstalowac od nowa nie rozwalajac calego systemu... albo jeszcze lepiej po instalacji zrobic 'snapshot' i w razie czego przywrocic.
    Ja sam uzywam (i to solidnie) maszyn wirtualnych - tylko na laptopie mam w tej chwili 12 zainstalowanych z czego przecietnie 3 albo 4 sa wlaczone.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania