Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 15

Temat: Początek Początku

Domyślnie Początek Początku

Witam
    Chciałbym nauczyć się wszystkiego o forach internetowych od strony hackingu tak żebym mógł z nimi robić wszystko. Wiem ze hacking to szeroka i bardzo rozległa dziedzina wiedzy i pewnie mój zapal nie raz się wypali ale ambicje pozostaną.

Od czego powinienem zacząć (...) nigdy nie miałem styczności.
    ------

Dobra, poczytalem troche i chyba zaczne programowac. Wybralem na poczatek Pythona 2.7 tylko to wszystko to dla mnie czarna magia

Pytanie: Sa jakies poradniki krok po kroku po polsku lub chociaz po angielsku ? Sciagnalem Pythona 2.7 i czytam ta dokumentacje ale to dla mnie wogule niezrozumiale, wogule nie wiem o co chodzi z programowaniem a zainteresowalem sie tym bo praca jako programista wydaje mi sie conajmniej atrakcyjna z wielu powodow.

Oto link do strony z zarobkami programisty w Szwecji (mieszkam w Szwecji) Zarobki nie powalaja moze na glowe ale sa calkiem calkiem.

Programmerare lner och lnestatistik data/it
    Ostatnio edytowane przez Foud : 02-02-2012 - 19:39

kainsawk jest offline dum spiro, spero.

Domyślnie

html/css, javascript, php, mysql, bezpieczeństwo php/mysql
    Najpierw powinieneś wiedzieć jak tworzy się proste strony (html, jak to w ogóle działa). Kiedy to zrozumiesz, to będziesz się mógł wziąć za coś poważniejszego, czyli PHP i MySQL. Tu Ci powinno zejść trochę. Wypadałoby wiedzieć jak pisać poważniejsze strony i skrypty. Kiedy poczujesz, że umiesz już sporo, przyjdzie czas na sprawy związane z bezpieczeństwem stron i skryptów.

----------------------------

Na chwilę obecną Python nie ma za dużo wspólnego z 'forami od strony hackingu'. No ale dobry jak na początek programowania. ^^

Domyślnie

Czyli co mi radzisz na poczatek ? Zabrac sie za nauke HTML czy pythona ? Moze moj poprzedni post wyglada troche jak bym niebyl zdecydowany ale zainteresowalem sie programowaniem. W drugiej kolejnosci chcialbym nauczyc sie hackingu for. Mysle ze podczas mojej szeroko pojetej nauki w przyszlosci to sie ze soba zbiegnie

kainsawk jest offline dum spiro, spero.

Domyślnie

No to skoro programowanie to na pewno Python, a nie HTML. Zasadniczo nie wiem czy to jest obecnie najłatwiejszy język na początek, ale na forum z tego co widzę, panuje takie przekonanie, więc spróbuj.

Domyślnie

Python nie jest najszybszy jesli chodzi o runtime bo wszystko tam jest obiektem (kazdy jezyk nie-obiektowy bedzie wydajniejszy) ale bardzo fajnie sie w nim pisze, kod jest czytelny itd.

Na pewno na poczatek nie radze C/C++ bo bedziesz sleczal nad semantyka jak napisac kod aby dzialal poprawnie a nie nad tym aby nauczyc sie rozwiazywac problemy za pomoca swoich programow.
    W pracy tez nie interesuje nikogo w jakim jezyku jest napisany program jesli dziala i robi to co trzeba (chyba ze masz jasno okreslone jaki ma byc jezyk uzyty).
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

A sa jakieś strony które uczą krok po kroku ? To dla mnie czarna magia nigdy nie miałem styczności z programowaniem.

Domyślnie

Jasne, masa... nawet cale wyklady z MIT na youtube...
    Patrzales do dzialu FAQ?

http://hack.pl/forum/faq/9477-faq-ja...amowaniem.html
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Tak czytalem FAQ. Szukam na google ale i tak wszelkie informacje ktore znajduje sa kierowane w strone osob ktore cos rozumieja. Chyba nie pozostaje mi nic innego jak poprostu probowac cos zrozumiec, pozniej powinno byc latwiej.

Czy hacking a programowanie idzie ze soba w parze ? Wiem ze jako programista nie jest trudno o prace, a jako haker ? Haker zajmuje sie bezpieczenstwem sieci tak ?

Domyślnie

Cytat Napisał Foud Zobacz post
    Tak czytalem FAQ. Szukam na google ale i tak wszelkie informacje ktore znajduje sa kierowane w strone osob ktore cos rozumieja.
    Precyzyjnie wyszczególnij pytania, na które odpowiedzi nie zostały udzielone w faq - uzupełnimy. Przypominam, że zdobywanie wiedzy wymaga samodzielności i głębokiego, czasochłonnego studiowania materiałów. Nigdy nie będzie tak, że cała potrzebna wiedza będzie wyłożona na tacy w jednym miejscu.

Cytat Napisał Foud Zobacz post
    Czy hacking a programowanie idzie ze soba w parze ? Wiem ze jako programista nie jest trudno o prace, a jako haker ? Haker zajmuje sie bezpieczenstwem sieci tak ?
    Hacking to styl życia, rodzaj podejścia do rozwiązywania. Można być hackerem w każdej dziedzinie nie tylko informatyki, ale wszystkiego związanego z inżynierią. "Tytuł" hackera przydziela się osobom, które dzieliły się w scenie technologii prezentując jakąś innowację. Tak się składa, że najbardziej spektakularne newsy związane są z bespieczeństwem IT, ale nie jest to ekskluzywna domena hackerstwa.

Ostatnio edytowane przez Mad_Dud : 02-03-2012 - 17:47

Domyślnie

Rozumiem, w takim razie hacking to szersze pojecie niz myslalem. Mam nadzieje ze obok programowania znajde na niego czas.
    Jesli chodzi o FAQ :

W pierwszym punkcie.
    Jak zacząć przygodę z programowaniem?

Po pierwsze wiele osob ktore chca zaczac swoja przygode nie ma zielonego pojecia o programowania tak jak ja i czesto szuka najbardziej banalnych o tym informacji wiec mogly by one sie tam znalezc. Np. Opis na czym to wszystko polega. Jakis przyklad, obrazek np. z Phytona jesli jest juz opisany w fAQ jako program od ktorego warto zaczac, jakies wazne terminy czy cos w tym stylu. Ja np. znalazlem teraz kilka banalnych toutoriali na YT pokazujacych zmienne i inne podstawowe rzeczy w Phytonie.

Programing in Python: Lesson 1: Text Output & Arithmetic Operators - YouTube - Link do lekcji. Jest ich kilka. Mysle ze takie cos moglo by sie znalezc w FAQ lub cos podobnego do tego.

Ogolnie jakis punkt odniesienia, zaczepienia sie o podstawowe rzeczy zwiazane z programowaniem.

Wiem ze nikt na tacy nie wylozy ale moze ulatwic sprawe. Tak czy innaczej prawda jest taka ze majac checi do nauki lub innaczej, motywacje wykazujemy sie inicjatywa. I wtedy spelnia sie powiedzenie - kto szuka ten znajdzie.

Mam jedno pytanie co do programowania :
    - Czy komendy uzywane w roznych programach sa takie same ?
    Np w pythonie sa rozne takie jak : print, input czy inne jezyki program. uzywaja tych samych komend ?
    Ostatnio edytowane przez Foud : 02-03-2012 - 20:13

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania