Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 23

Temat: Newbie.

Domyślnie Newbie.

Wiem, że takich tematów tutaj powstaje tysiące i ciągle się to powtarza, ale chciałbym żebyście odpowiedzieli i pomogli mi. Chciałbym zacząć "zabawe" z hackowaniem, programowaniem itp. I tu pojawia się problem bo nie wiem jak większość od czego zacząć, nie oczekuję od was pełnych tutoriali co i jak. Wystarczą mi tylko wskazówki, w którą stronę iść. Wiem, że podstawą jest nauka jakiegoś języka programowania i tu pierwsze pytanie: którego? Od którego warto zacząć i jak długo zajmuje nauka czy jest łatwy i czy znajdę w internecie potrzebne informacje do jego nauki, czy może jakieś książki mi w tym pomogą. Drugą sprawą jest komputer i oprogramowanie tzn. czy do nauki lepiej będzie mi służył linux czy windows? Jak się nauczę języka itp. to pewnie dalej już będę wiedział co robić itp. ale jeśli nie będę wiedział to możecie też napisać co dalej. Przepraszam i dziękuje.

Domyślnie

Tak na prawde podstawa to znajomosc jezyka angielskiego, pozniej dopiero cala reszta.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Jakąś wiedzę z ang mam, a może resztę mógłbym się nauczyć, gdy będę się uczył, któregoś z języków "informatycznych" jeśli można je tak nazwać.

Domyślnie

Jeżeli chcesz poznać język Asembler to polecam Ci moją książkę: Asembler. Leksykon kieszonkowy. Jest tam też trochę o WinAPI. Jest rozdział poświęcony podpięciom do klawiatury, dzięki czemu łatwo napiszesz sobie np. keyloggera.
    Pozdrawiam, 0DFh

Domyślnie

Z języków polecam Ci pascala,jest on w technikum informatycznym w 1 klasie zazwyczaj,miałem z nim styczność i jest prosty więc szybko podłapiesz pewne schematy Z innych to C++ Pytasz też o system operacyjny,każdy ma swoje zdanie,ja polecam Linuxa bo większość programistów na nim pracuje,przynajmniej w domu (a to miejsce pracy prawdziwych programistów jeśli wiesz o co mi chodzi )
    http://1.bp.blogspot.com/_Us1f3piXQ2Q/TCDgRuVkZQI/AAAAAAAAC_k/P2Imc9ja6FY/s1600/Fairy+Tail+Logo+5.jpg

Domyślnie

No to teraz nie wiem czy asemblera czy pascala? I czy ubuntu może być?
    Ostatnio edytowane przez Vrash : 01-23-2012 - 18:17

Domyślnie

Asembler:
    "
    TITLE EXECUTING. ASM

EXECUTING PARTED
    ASSUME CS:EXECUTING
    ORG 100h
    START: MOV AH, 9
    MOV AL, 40h
    MOV AH, 10d
    MOV CX, 11D
    INT 10h
    MOV AH, 4ch
    INT 21h
    EXECUTING ENDS
    END START ; "

Pascal:
    "
    program fibonacci;
    var
    i, liczba: word;
    a, b, c: longint;
    begin
    writeln('Podaj, ktora liczbe z ciagu Fibonacciego chcesz zobaczyc: ');
    readln(liczba);
    a := 1;
    b := 1;
    if liczba <= 2 then
    writeln('Wynik: ', a)
    else
    begin
    for i := 3 to liczba do
    begin
    c := a+b;
    a := b;
    b := c;
    end;
    writeln('Wynik: ', c);
    end;
    end. "

Co wygląda dla Ciebie na prostsze to to wybierz ;p I tak,Ubuntu to dobry wybór

Źródło przykładów :Wikipedia, wolna encyklopedia
    http://1.bp.blogspot.com/_Us1f3piXQ2Q/TCDgRuVkZQI/AAAAAAAAC_k/P2Imc9ja6FY/s1600/Fairy+Tail+Logo+5.jpg

Domyślnie

No dobra może wybiore asemblera, chociaż jakoś pascal bardziej mnie woła. A co myślicie najpierw nad nauką linuxa i przeczytaniu parę książek właśnie o linuxie? Jakieś możecie polecić?

Domyślnie

Znalazłem jakaś książkę Agnieszki Widawskiej Kurs linux dla początkujących i nie tylko. Warto przeczytać?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Zasady Postowania