Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: antena + router?!

  1. #1

    Domyślnie antena + router?!

    Witam! Planuje kupic antene Yagi z wyjsciem RP-SMA, ktore akurat pasuje do mojej karty wifi w lapku, tylko tak mnie naszla mysl ze za bardzo bedzie to czasami uciazliwe motac sie z kablem 10metrowym podlaczonym bezposrednio do karty w laptopie
    Mam pytanie jak rozsiac net po domu? czy potrzebuje antene->acces point->router->lapek ?
    wydaje mi sie ze o to chodzi ? jest jakies inne wyjscie?

    pozdrawiam

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    1. nie widzialem jeszcze anteny Yagi z wtykiem RP-SMA... chyba chodzi Ci o kabel ktory bedzie laczyl karte z antena a dokladnie o zlaczke na koncu kabla ktora idzie do sieciowki...
    2. Antena YAGI nie nadaje sie do domu aby rozprowadzac sygnal - to antena kierunkowa a nie wiesz gdzie bedzie sie znajdowal klient
    3. Aby podlaczyc klienta trzeba miec jakas stacje do ktorej go podlaczysz - AP albo router z wbudowanym AP. Antena kierunkowa to porazka jesli klient moze sie przemieszczac...

    Wniosek - zainwestuj w cos co ma AP aby udostepnic sygnal wifi w domu, kup zwykla antene dookolna (nawet typu 'rubber-duck' jak to mowia niektorzy) i bedzie chodzic najlepiej.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    napisze to jasniej, mieszkam na 1 pietrze w bloku, antene chcialem przymocowac na balkonie bo akurat mam tam okno, jesli nie yagi bedzie tu odpowiednia to co panel? mam antenke 14 dbi ale to jest jakas porazka niestety... chcialem zeby nowa lapala mi troche wiecej sieci z "okolicy" mam 2 routerki di-524 z opcja AP ale cos nie moge ich skonfigurowac zeby jeden odbieral sygnal z anteny zew. podlaczonej do niego a drugi rozsylal neta jesli wogle to jest mozliwe? tylko o to mi chodzi. musze zainwestowac w normalny AP ?
    btw. dookolna odpada, ma za slaba moc niestety jesli mowa o tych patykach 30 centymetrowych

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Ok to teraz jasne... sam robilem takie cos jak chcesz zrobic wiec wiem ze sie da

    Potrzbujesz:
    1. Prostego AP - najprostsze co sie da... ja uzylem akurat DWL-900AP+ - to bedzie klient
    2. Router z wbudowanym AP - DI-524 da rade, ja uzywalem DI-624 akurat bo taki mialem
    3. Jeden kabel cross-over do polaczenia tych D-Link'ow

    Wykonanie:
    1. Tego prostego AP ustawiasz jako CLIENT czyli on podpina sie do sieci wifi... mozesz mu dac antene kierunkowa jesli potrzebujesz ale pamietaj jakie moce sa dozwolone w Polsce (albo zlamiesz prawo).
    2. Konfigurujesz router aby adres IP na porcie WAN bral z DHCP, w LAN ustawiasz sobie wlasna siec i swoj serwer DHCP dla komputerow w domu.
    3. Spinasz AP z DI-524 kabelkiem z przeplotem...
    4. Wlaczasz oba... jak AP zaloguje sie do sieci jako klient, pokaze adres MAC portu WAN z DI-524... i to DI-524 dostanie adres IP z DHCP z sieci radiowej... po czym zrobi NAT i udostepni lacze komputerom w Twoim domu.



    Czy wystarczajaco jasno?
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5

    Domyślnie

    dziekuje bardzo, naprawde jasno wytlumaczone i jeszcze to zdjecie
    mam jeszcze tylko jedno pytanie ktore nie daje mi spokoju, jak zrobie sobie taka domowa siec tj. antena router ap, jak bedzie wygladac strata sygnalu w tym przypadku ? wiem ze ap jak i router maja jeszcze swoja moc, nie moge zrozumiec jak to sie przeklada, jesli pojde np. do drugiego pokoju czy sygnal mocno sie obnizy, czy inaczej wlasnie bedzie lepszy bo podlacze to do ap i routera? yhm czy wogle jak sie podlacze nawet przez lan do routera w tym wypadku czy bedzie jakas strata ? czy zysk bedzie rzeczywisty tak jak podlaczam odrazu do karty wifi. (mam nadzieje ze teraz jasniej pisze; )
    (troche mnie dziwi tez ze z drugiego routera nie moge zrobic AP bo ma przeciez taka funkcje ?!)
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez arkadio : 11-10-2008 - 09:08

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Tzn tak... jesli zrobisz wg tego co podalem wyzej, AP dziala jako klient i on bedzie gadal z Twoim ISP tak na prawde wiec nie bedzie mial wplywu na to co sie dzieje w domu.

    Router bedzie robil NAT i w ten sposob tworzysz sobie niezalezna siec - niezalezna od tego co robi Twoj ISP. Poza tym mozesz wtedy miec wiecej niz 1 komputer, nawet jak ISP zezwala tylko na jeden - dziala to w wiekszosci przypadkow bez zadnych problemow (chyba ze ISP sie przed tym zabezpiecza).

    Teoretycznie mozesz ustawic AP jako 'repeater' czyli bedzie odbieral sygnal od ISP i retransmitowal... ale to oznacza spadek wydajnosci sieci o co najmniej polowe (bo kazda ramka danych jest nadawana 2x), ISP moze sie to nie spodobac... poza tym jak podepniesz antene kierunkowa do AP to nie rozprowadzisz nia sygnalu po domu - zwyczajnie nie ma na to mocnych

    Ja uzywam takiej konfiguracji jak na zdjeciu gdy sie w UK przeprowadzam. Znajduje wtedy siec jakiegos sasiada, namierzam sobie skad idzie sygnal, odwiedzam sasiada i proponuje zeby mnie podlaczyl na miesiac czasu zanim moj net bedzie podpiety i place sasiadowi jakas tam kwote (zaleznie jak sie dogadamy). Niektorzy mowia NIE i tyle... wiec ide do nastepnego - zawsze jest ktos kto sie zgodzi i pozwoli mi sie goscinnie podpiac... a tym sposobem on ma swoja siec wifi i ja mam swoja do ktorej on nie moze wejsc - widzi tylko WAN mojego routera, czyli tak na prawde nic uzytecznego
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7

    Domyślnie antena+router

    Elo wszytskim
    Mam problem proszę o pomoc
    Mam w domu router tp-link wr340g i wymieniłem antene tzn. wylutowałem ta co była a wlutowałem antene typu yagi i umieszciłem u mnie na poddaszu
    Mam dylemat gdyz sąsiad ma lapka i chce brac neta odemnie przez wifi oddalony jakies 300m.
    Wifi łapie na lapku jakies 100m od mojego domu na zewnatrz
    Myślałem kupic drugą antenę typu yagi i zamocowac u sąsiada i podłaczyc do karty wifi usb do lapka
    Pytanie tylko czy
    Internet bedzie u niego?
    Proszę o Pomoc
    Z góry dzieki

Podobne wątki

  1. haslo na router?
    By dredyoo in forum Hacking
    Odpowiedzi: 9
    Autor: 09-20-2008, 12:22
  2. Antena do karty
    By hazi in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 7
    Autor: 03-13-2008, 22:13
  3. router
    By baczkus in forum /dev/null
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 02-17-2008, 21:45
  4. router i co dalej?
    By debris in forum Hacking
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 01-23-2008, 13:25
  5. Antena własnej roboty
    By r_jaro in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 7
    Autor: 09-02-2007, 22:57

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj