Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 15

Temat: Szkoła Hakerów

  1. #1

    Domyślnie Szkoła Hakerów

    Witam, szukam opini na temat tego zestawu....
    Hacking - Szkoła Hakerów - Pierwszy w Polsce kurs hackingu bez cenzury!


    Wiem, że jest nie możliwe to wszystko co tam piszą, ale chodzi mi o to czy to dobry materiał aby dowiedzieć się czegoś więcej itp... Chyba, że znacie lepsze książki to tego... znalazlem pare pozycji ale nie wiem co wybrać...

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    C:\Perl\bin
    Postów
    1,578

    Domyślnie

    Cytat Napisał matti Zobacz post
    Witam, szukam opini na temat tego zestawu....
    Hacking - Szkoła Hakerów - Pierwszy w Polsce kurs hackingu bez cenzury!


    Wiem, że jest nie możliwe to wszystko co tam piszą, ale chodzi mi o to czy to dobry materiał aby dowiedzieć się czegoś więcej itp... Chyba, że znacie lepsze książki to tego... znalazlem pare pozycji ale nie wiem co wybrać...
    jak to niemozliwe, kazdy jest w stanie wykonac kazde zawarte tam "cwiczenie", wystarczy ze uzyje google... pokaz pozycje ktore znalazles, to moze ktos poradzi ci cos lepszego.
    War, war never changes.


  3. #4
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    C:\Perl\bin
    Postów
    1,578

    Domyślnie

    komek, ile Ci placa za robienie im reklamy? wiadomo, ze nie publikowanoby zlych komentarzy, dlaczego mieliby sobie robic antyreklame?
    Ze szkolenia dowiedziałem się, jak uporać się z wieloma problemami w zakresie bezpieczeństwa komputerowego, programowania (php, html, Pearl, Python, C++ oraz innych)
    "pearl" haha, jak sie uzywa programow ze szkoly hakerow, ktore robia tylko exec() na wiresharki i inne bajery, to potem tak bywa, ze nawet nie wiesz jak sie jezyk programowania nazywa.
    przeciez to polecenie systemowe ;D
    Ostatnio edytowane przez GSG-9 : 01-07-2011 - 18:56
    War, war never changes.

  4. #5

    Domyślnie

    Widziałem jeszcze Intensywne wprowadzenie do Hackingu (ale to prawie to samo i mam bardzo duże wątpliwości co do wartosci tych książek), ale czytałem jeszcze naprawdę pozytywne komentarze na temat "Hacking. Sztuka penetracji", poleca ktoś ją ?

  5. Domyślnie

    Kolega chciał opinie, to też podesłałem mu link. Wiele osób jak widać jest zadowolonych z szkolenia

    Pozdrawiam

  6. #7

    Domyślnie

    Kod:
    http://helion.pl/ksiazki/hacking_sztuka_penetracji_wydanie_ii_jon_erickson,hacpe2.htm
    Masz niżej opinie, przykładowy rozdział, opinię itd, tylko, że to część 2 a nie 1

  7. #8

    Domyślnie

    samo programowanie w cpp na podstawie nauki Grebosza to 4 dosyc grube ksiazki: symfonia 2 tomy + pasja 2 tomy wiec lepiej zakupic kilka dobrych ksiazek niz tracic pieniadze i czas na proste i maloskuteczne sztuczki.

    z czasem mozna dokupywac nastepna literature i sie ksztaltowac bo aby zostac hakerem ( jesli mozna sie tak amatorsko nazywac ) trzeba poswiecic duzo czasu i checi.

    polecam tez literature software pressu: hakin9, linux+, sdjournal ( mozna pobierac cale numery w formie elektronicznej za darmo ) oraz zagraniczna literature odnosnie security oraz prezentacje przedstawione na zlotach milosnikow tego sportu, wiekszosc danych jest rozprowadzana za darmo.


  8. #9
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Z Nienacka
    Postów
    396

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yachoo Zobacz post
    Kod:
    http://helion.pl/ksiazki/hacking_sztuka_penetracji_wydanie_ii_jon_erickson,hacpe2.htm
    Masz niżej opinie, przykładowy rozdział, opinię itd, tylko, że to część 2 a nie 1
    Wydanie II a nie część...

    @matti - ja polecam, ale nie jestem pewien czy to dobra pozycja dla zupełnie początkującego... Przydałaby się dość dobra znajomość Linuksa i przynajmniej podstawy programowania (C i asm przede wszystkim) w przeciwnym wypadku możesz się zawieść...

    Pozdrawiam

  9. #10
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    tjaaa czyli jak zawsze zabieranie sie od dupy strony...

    cyber_pl dobrze wspomnial o ksiazkach ktore niestety nie sa tanie i dosc czesto tlumaczenia ciekawej literatury sa dosc kiepskie.

    Kupowanie szkoly hackerow czy ksiazek z dumnym tylulem "Hack..." w wiekszosci wypadkow to debilizm.

    Chcesz zostac hackerem zostan najpierw dobrym adminem, naucz sie rozwiazywac trudne sytuacje zwlaszcza awarie itp. Jak z tym wszystkim bedziesz sobie radzic to znaczy ze znasz wmiare dobrze system. W miedzyczasie oczywiscie nauka programowania proponuje C/C++ i obowiazkowo assembler.

    Do tego dokladne zapoznanie sie z dzialaniem sieci oraz poznanie sprzetu wiodacych producentow (Cisco, Juniper, Checkpoint itp.), tutaj proponuje zaczac od Cisco i materialow przygotowawczych np. do CCNA. Dlaczego ciagle mowie o Cisco bo jest chyba najlatwiejszy dostep do literatury, wiele mozna kupic od ludzi ktorzy przygotowywali sie do egzaminow - tak samo dostep do uzywanego sprzetu jest wmiare latwy.

    Zajmie to w cholere lat i pociagnie za soba kupe kasy wydanej na literature, sprzet. Wtedy przy odrobinie szczescia moze uda sie zostac "hackerem". Niestety czasy “sendmailem przez emacsa” juz dawno minely...
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj