Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Proszę o pomoc - nie rozumię wpisu w logu serwera www

  1. #1

    Domyślnie Proszę o pomoc - nie rozumię wpisu w logu serwera www

    Jest to mój pierwszy post więc licze na wyrozumiałość

    Sorki jeśli żle trafiłem.

    Wykupiłem miejsce na serwerze (z obsługą PHP i MySQL) w firmie X.

    Od jakiegoś czasu mam dziwne wpisy w logach serwera

    121.191.71.166 - - [30/Jun/2011:06:58:38 +0200] "CONNECT 64.12.173.198:443 HTTP/1.0" 0 0 "" ""

    Pomoc techniczna odpowiada wymijąco (sądze że sami nie bardzo wiedzą więc odbijają piłeczkę)

    Nie bardzo rozumiem o co chodzi? Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić co gość(robot) z adresu 121.191.71.166 robił na mojej stronie wywołując nagłówek CONNECT 64.12.173.198:443


    Dzięki za wszelką pomoc

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Ktos chce sie odbic od Twojego serwera jak od proxy... bo niektore serwery proxy (takie do www) obsluguja tez FTP i inne badziewia, wiec pozwalaja na metode CONNECT. Jesli Twoj serwer na to nie pozwala to mozesz je ignorowac.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Ktos chce sie odbic od Twojego serwera jak od proxy... bo niektore serwery proxy (takie do www) obsluguja tez FTP i inne badziewia, wiec pozwalaja na metode CONNECT. Jesli Twoj serwer na to nie pozwala to mozesz je ignorowac.
    Ok, Twoja odpowiedź potwierdza moje przypuszczenia. Mogę w jakiś sposób sprawdzić czy serwer pozwala na takie rzeczy?
    Szukałem czy można jakoś Connect zablokować w htacces ale bez skutku.

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Mozesz uzyc sekcji <Limit> albo nawet <LimitExcept> w konfiguracji virtualhost'a albo calego apache'a i bedzie ok...

    Roznica taka, ze Limit ogranicza dostep do wymienionych dalej metod a LimitExcept zezwala na te ktore sa wskazane w tej sekcji i blokuje wszystko pozostale.

    Dokumentacja core - Apache HTTP Server

    Piszac z glowy (czyli sprawdz skladnie w dokumentacji zanim uzyjesz):

    Kod:
    <Limit PUT DELETE CONNECT OPTIONS PATCH PROPFIND PROPPATCH MKCOL COPY MOVE LOCK UNLOCK>
        Deny from all
    </Limit>
    bedzie rownoznaczne z

    Kod:
    <LimitExcept GET POST>
        Allow from all
    </LimitExcept>
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5

    Domyślnie

    Po długich bojach z pomocą techniczną - odpowiedzieli mi że serwer odrzuca połączenia CONNECT.

    Nie wiem na ile przydatna będzie instrukcja do indianina bo okazała się że serwer www to nie Apache :-(

    Dzięki za wszelką pomoc.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj