Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 28

Temat: Jak zacząć ?

Question Jak zacząć ?

Cześć, ostatnio zainteresował mnie temat hakerstwa. Jednak po przeczytaniu kilku artykułów na innych stronach dalej nie wiem od czego zacząć. Potrafię napisać stronę w HTML i elementami PHP, oraz znam dobrze C++ na poziomie konsoli i trochę WinAPI. Tu pojawia się moje pytanie, uczyć się dalej C++ czy mogę zacząć już trenować ?

marvix jest offline Newbie

Arrow

Proponowałbym zacząć od porządnego czytania i dokładności: było już wiele podobnych postów w tej sprawie jednak to forum jest (chyba ) aby sobie pomagać...
    Tak więc proponowałbym kontynuować naukę C++ rozwijając jednocześnie wiedzę na temat Hackingu: poczytać różne artykuły, książki, fora etc.
    Nic jednak nie stoi na przeszkodzie jednoczesnego programowania i próbowania złamać zabezpieczenia danego systemu (tu już się chyba zaczyna cracking ale mniejsza z tym - ważne że hacking opiera się na programistyce i DUŻEJ wiedzy na temat komputerów).

Morał prosty:
    Chcesz napisać eXploita to się naucz najpierw języka.
    Nie polecam metody "kopiuj >> wklej" bo się g**no nauczysz.
    Wyucz się C++, napisz program użyteczny, poznaj jego działanie od podstaw a potem staraj się go złamać ; ]

Nie wiem w sumie czy dobry przykład podałem ale jakoś trzeba trenować.

Ew. stwórz sobie 2 komputer "poligon" do którego byś się próbował włamać.

Domyślnie

Dzisiaj zaopatrzę się w router i będę miał dostęp do dwóch pozostałych komputerów w domu. Drugą moją prośbą jest to żeby ktoś podesłał mi link lub paczkę gotową do wgrania na serwer, tak aby można było na niej potrenować ataki typu sql injection.

Arrow

Chodzi ci o źródła serwerowe czy co?
    Proponowałbym na kompie-poligonie zaistalować sobie Ubuntu (SO Serwerowy na bazie linuxa) i założyć jakiś serwer albo stronkę na której byś mógł poćwiczyć SQL Injection itp.

PS. Tworząc stronkę a potem się na nią próbując włamać zdobywasz dodatkową wiedzę o lukach w oprogramowaniach innych stron (nie każda jest profesjonalna i czasami się bugi powtarzają).

Domyślnie

Właśnie chodzi o to że nie specjalnie wiem jak zrobić taką stronę. Kolejnym pytaniem jest, jak zmienić swoje IP, słyszałem o jakimś programie o nazwie TOR. Kolejne pytanie, czy można hackować za pomocą Win 7 ?

se4o jest offline YinSecure

Domyślnie hmm

ja bym ci polecił nauke języka perl skoro c++ znasz to go zostaw , zależy jeszcze czy chcesz być hackerem czy crackerem jest niby krótka lini dzieląca ich lecz twój zakres wiedzy różnić się będzie od wyboru .

Następnie kupił bym na twoim miejscu jakieś ksiązki ja zaczynałem to od książek potem wziąłem się za praktyke :_)

Nie wiem hmm , z tego co mi wiadomo to ten najnowszy kurs szkoły hakerów ,,intensywny hacking"" ma aktualne metody ataków i obrony oraz miły głos kobiecy w lektorze , jeśli masz rzucić kasą to kup może ci się przydać

Równie dobrze mógłbyś się przenieś na linuxa - Prostota , większa kontrola nad siecią i systemem .
    Ucz się ucz zobaczysz nie pożałujesz , ja nie żałuje spędzanych godzin przed komputerem wole to niż wyjście na zewnątrz do świata który kryje się za sterotypami

Jak będziesz potrzebował pomocy to pisz >

UP _ Naucz się manipulować ruchem w sieci lokalnej i przypiswaniem adresów MAC . A zrozumiesz zasadę zmiany adresu ip
    Mam też dla cb skoro szukasz ataków SQL książkę z której się uczyłem w wersji eboka mogę ci wysłać lecz jest po angielsku .
    Ostatnio edytowane przez markossx : 06-29-2011 - 09:03 Powód: ortografia!

Domyślnie

Albo bardziej skoro nie wiesz jak napisać jakąś stronkę i stworzyć serwer to sobie poczytaj na temat PHP i MySQL - przydatne przy tworzeniu jakiejś sieci

Domyślnie

Se4o, jeśli możesz to podeślij mi tego e-book'a. Teraz kolejne pytania :P Na linuxa trochę szkoda mi się przerzucić bo mam oryginalnego windows'a chyba że można mieć dwa systemy na jednym kompie wtedy nie ma problemu. Bardzo bym prosił również o jakiś kontakt do Ciebie GG/Skype, jeśli możesz dodaj mnie SkypeID: kepiszczak

se4o jest offline YinSecure

Domyślnie

Widać że dopiero zaczynasz skoro nie masz pojęcia czy można mieć 2 systemy na kompie ... Tak można mięc radziłbym ci zmienić pc lub laptopa na fimę DELL na pw ci napiszę dlaczego akurat Dell

Ja aktualnie nie mam komunikatorów jedynie gdzie mnie znajdziesz to na IRC-u
    ostatni raz na windowsie byłem 2 lata temu kiedy grałem w gry także wiesz

co do systemów radziłbym, ci zacząć od wirutalnych maszyn jak wiesz żeby można było mieć system potrzebny jest dysk lub podzielona partycja dysku w zależności ile masz takich partycji to do każdej możesz wgrać system
    Polecam ci sciągnąć VirtulBox łatwy w obsłudze jedynie czego potrzebujesz to zapisu danych w postaci płyty lub plikowej z roszerzeniem obrazu płyty .
    Ostatnio edytowane przez Mad_Dud : 06-28-2011 - 19:42

Domyślnie

Off top:

ja proponuję zacząć od nauki polskiego...
    * markossx *

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Zasady Postowania