Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Łamanie hasła bios-u

  1. #1

    Domyślnie Łamanie hasła bios-u

    Witam mam problem kupiłem laptopa na allegro hp elitebook 8440p problem w tym że laptop ma założone hasło na setup bios ściągnąłem program HP BIOS Password Cracker 1.02 program działa i sprawdza hasła problem w tym że do tego programu trzeba ręcznie wklejać hasła niestety nie da się więcej wkleić jak 2500 haseł co jest uciążliwe i tu mam do was pytanie czy nie dało by rady jakoś tego obejść ?

  2. #2
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    przed klawiaturą / w różnych miejscach świata
    Postów
    81

    Domyślnie

    Wyciągnij sobie bateryjkę od biosu tak na jakieś +/- 10 min i będzie po haśle.

  3. #3

    Arrow

    Cytat Napisał spy Zobacz post
    Wyciągnij sobie bateryjkę od biosu tak na jakieś +/- 10 min i będzie po haśle.
    No tak tylko pamiętając że to Laptop to nie będzie tak łatwe jeśli ma jeszcze gwarancję...

    PS. Kto normalny kupuje laptopa z hasłem w BIOS od właściciela, który nie zna hasła / nie chce podać?
    Morał: moim zdaniem kradziony...

  4. #4

    Domyślnie

    Właśnie dużo takich osób jest, też śmierdzi mi kradzionym sprzętem.... W sumie wtedy gwarancja nie ma znaczenia...

    Ciekawy jest natomiast fakt, iż nie znam absolutnie nikogo kto by miał założone hasło na bios... Więc czemu tak dużo jest wątków o hasło na biosie? (rozumiem, gdyby zakładanie hasła na bios bylo popularne - wtedy statystycznie kradzione laptopy by takie posiadały)

  5. #5

    Domyślnie

    Informacje ze strony How to Bypass BIOS Passwords
    Sposoby:

    1)Backdoor Password -producenci biosów pozwalają na dostęp do zablokowanego biosu poprzez kod serwisowy, o to kilka z nich:
    BIOS Pass.txt
    UWAGA !!! niektóre Biosy mogą zablokować dostęp po 3 nieudanych hasłach dostępu ale powinno być to napisane w dokumentacji sprzętu.

    2) Kombinacje klawiszy - w niektórych biosach pozwalają na skasowanie hasła podczas startu.
    TOSHIBA BIOS: Przytrzymać lewy Shift podczas startu.
    IBM APTIVA BIOS: Przytrzymać oba przyciski myszy podczas startu(podejrzewam że chodzi o PS2 bo nie wydaje mi się żeby to z myszą na USB zadziałało).

    3)Password cracking software - programy łamiące, używasz na własną odpowiedzialność.
    -Cmos password recovery tools
    - RemPass
    - KILLCMOS

    4) Użycie odpowiedniej zworki/dipswicha na płycie lub wyciągnięcie baterii, oczywiście przed zabraniem się za rozkręcanie sprzętu warto zaopatrzyć się w manual serwisowy. Opisy zworki na płycie CLEAR - CLEAR CMOS - CLR - CLRPWD - PASSWD - PASSWORD - PWD itp. W niektórych laptopach usunięcie baterii może nie usunąć hasła gdyż jest ono przechowywane w pamięci eeprom, niektóre laptopy IBM mogą po usunięciu hasła z biosu przez wyciągnięcie baterii zablokować dostęp do twardego dysku!!!

    5)Overloading the KeyBoard Buffer - przepełnienie bufora klawiatury
    W starszych systemach można było to osiągnąć poprzez podpięcie klawiatury podczas rozruchu lub wciśnięcie klawisza Esc ponad 100 razy podczas rozruchu.

    6) Zwarcie odpowiednich punktów na płycie przy chipsecie, oczywiście potrzebna odpowiednia dokumentacja.

    7) Nadpisanie pamięci BIOSU przez co zresetuje się sam.
    Odpalamy CMD następnie wpisujemy debug a potem:

    AMI/AWARD BIOS
    O 70 17
    O 71 17
    Q

    PHOENIX BIOS
    O 70 FF
    O 71 17
    Q

    GENERIC
    Invalidates CMOS RAM.
    Should work on all AT motherboards
    (XT motherboards don't have CMOS)
    O 70 2E
    O 71 FF
    Q

    To jest oczywiście "o" a nie zero. Robisz to na własną odpowiedzialność.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj