Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Wojnyn Programów

  1. #1

    Domyślnie Wojnyn Programów

    Siemka

    Czy ktoś z Was pamięta może wojny rdzeniowe (corewars) ? Dla niezorientowanych napiszę, że były to pewnego rodzaju wojny programów na arenie (obszaru RAMu zwanego rdzeniem), które to wykonywały instrukcje specjalnego języka Redcode (chyba 11 instrukcji czerpanych z assemblera). Warunkiem zwycięstwa było coś w stylu zapisania wszystkich bajtów pamięci rdzenia, zapisanie coś do komórek tak aby inny program nie mógł wykonać instrukcji.
    Piszę to ponieważ chciałem się zwrócić do wszystkich forumowiczów czy mają jakiś pomysł jakby OBECNIE mogły wyglądać wojny rdzeniowe ? Chodzi mi konkretnie o to na jakiej zasadzie wy zrobilibyście walkę, w formie pisania kodu programu, może GUI i przenoszenie pewnych symboli oznaczających instrukcje czy operację ? Bardzo chętnie przeczytam wszystkie pomysły i wyobrażenia. Najbardziej efektowana chyba była by wizualizacja wojny w postaci imitacji pamięci (areny) i programów (wojownków) : )

  2. #2
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Obecnie, jestem przy komputerze
    Postów
    80

    Domyślnie

    Najlepszym sposobem na corewars
    jest utworzenie max. liczby wątków i w każdym z nich nieskończona pętla.
    Sukces gwarantowany, ale myślę że to mały odskok od tego co ty chciałeś usłyszeć :-),

    Drugim rozwiązaniem wydaje się ciągły suspend wszystkich nowo utworzonych wątków / procesów.

    to wszystko co przychodzi mi do głowy w ciągu minuty myślenia.

  3. #3

    Domyślnie

    w zasadzie nie chodzi mi sztywne trzymanie się zasad, wojna powinna być "miodna"

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj