Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Jak zostać hackerem?

Domyślnie Jak zostać hackerem?

Witam.
    Szukałem na forum podobnych tematów, ale autorami byli najczesciej ludzie bez kompletnej wiedzy na temat komputerow. W mojej sytuacji chyba jest troche inaczej.

Ogolnie chciałbym nauczyć się używać oraz pisać expoloity, cracki i wszystko dzieki czemu mógłbym doznać tej krótkiej satysfakcji jako "lepszy informatyk", bo naprawde to lubie. Jestem w technikum informatycznym w ostatniej klasie i naprawde w całej szkole "nie ma na mnie leszcza". Wiem ze to tylko dla tego, ze poziom jest dosc słaby, ale naprawde swietnie sie z tym czuje.
    Ale koniec pitolenia.

Chciałbym zaczać uczyć sie hackingu. Odkryłem metasploit, oglądałem filmiki i naprawde jestem pod wrażeniem. Jestem swiadom ze to dopiero ziarenko w całym worku. Wiec co dalej? Od czego zacząć? Gdzie szukac informacji? Jakie hasła wpisywać w google? Moze jakies ekstra ksiażki na ten temat? Ogolnie prosze o wszystko dzieki czemu mogłbym ogarnąć temat.

Dla ułatwienia napisze co już potrafie:
    1. Angielski poziom zaawansowany (ogolnie spokojnie czytam text oraz potrafie się dogadać bez użycia rąk)
    2. Linux poziom zaawansowany (gentoo stage1 moge z pamięciu sobie instalować, czy tam PLD lub slacka z chroota), ogolnie tutaj jest najmniejszy problem.
    3. C++, przeczytalem cała symfonie, oraz zrobilem troche zadań na pl.spoj.pl, nie uczestniczylem w zadnym projekcie i nie mam doswiadczenia. Co do innych jezykow to ogarniam basha, perla, javascript,php,css,html,pythona czy tam antycznego pascala, ale to wszystko na poziomie znajomosci składni, nic powazniejszego w tym nic nie pisałem.
    4. Windows, troche słabiej niz linuxa, ale z google poradze sobie z kazdym problemem (a jak nie to format c
    5. Sieci komputerowe - ogolnie swoja siec potrafilbym zrobic, wifi lub lan. ZNam urządzenia. W szkole mialem o warstwach sieciowych i takich pierdolach. Wiem co to protokoly sieciowe (z definicji) i mniej wiecej wiem na jakich portach dzialaja.

Pewnie jest tego duzo wiecej, ale nie wiem co jeszcze przydaje sie w tego typu zabawach.
    Pierwszym celem ktory chciałbym osiągnąć to własnie to co napisalem w poscie nizej, chociazby droga była długa i kręta.

ps. W wyszukanych tematach czytałem, ze hackerem staje sie po zrobieniu tytułu profesora. Czy to prawda? Bez studiow, nie moge nic osiagnac? Nie to ze nie chce sie uczyc dalej, ale jeszcze troche lat przedemna.

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.

Domyślnie

Z tym profesorem to przesada nieco hihihi...

Zanim dojdziesz do pisania exploitow musisz bardzo dobrze znac zasady programowania, zrozumiec jak i dlaczego istnieja takie rzeczy jak buffer-overflow, format string attack,stack/heap smashing... to do pisania exploitow bedzie potrzebne. Ja cos tam wiem na ten temat ale nie czuje sie na tyle mocny aby wyjasnic cos wiecej niz pare podstawowych technik bo zwyczajnie nie tym zajmuje sie kazdego dnia.

Najwazniejszy jezyk ktory musisz znac to bez watpienia Angielski... C++ hmmmm zobacz na zwykle C, masa kodu ktory spotkasz nie jest obiektowa i piszac buffer-overflow nie widzialem jeszcze aby ktokolwiek uzywal obiektowki :P Ja do tego uzywam perla/pythona/bash'a

Hacker to nie wlamywacz/zlodziej/wandal... hacker to osoba ktora jest ciekawska i potrafi myslec samodzielnie, potrafi znalezc nowe zastosowanie dla rzeczy ktore sa juz dostepne. Hacker to osoba tworcza, ktora wyniki swoich przemyslen potrafi zrealizowac i pokazac innym - w pewnym sensie hacker to artysta
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Powiem Ci, ze to co napisales o hackerach, bede powtarzał do konca życia. Nie znalazłem nigdzie lepszej defincji. Wielki repspekt za to!

A wracajac do tematu. Mam tutaj na forum zbior linkow . Jednak jest tego tyle, ze nie wiem od czego zacząć. Moze jednak ksiazki bylby lepsze?
    Nie chce narazie pisac exploitow, chcialbym potrafic sie poslugiwac tym co jest w sieci, bo pewnie to moze narazie wystarczyc, aby wlamywac sie do komputerow domowych, np w celu podmiany tapety w stylu "hacked by stiffler". Gdzie kontynuwac swoja artystyczna droge.

GSG-9 jest offline Shapeshifter

Domyślnie

Cytat Napisał TQM
    Hacker to nie wlamywacz/zlodziej/wandal
    Cytat Napisał Stiffler Zobacz post
    Powiem Ci, ze to co napisales o hackerach, bede powtarzał do konca życia. Nie znalazłem nigdzie lepszej defincji. Wielki repspekt za to!

[...]

wlamywac sie do komputerow domowych, np w celu podmiany tapety w stylu "hacked by stiffler". Gdzie kontynuwac swoja artystyczna droge.
    przeciez to widac, ze wciaz nie rozumiesz...
    to tak, jakby zrobic napad na bank zeby zrobic graffiti na podlodze...
    ..i tlumaczyc sie "ale ja tylko rozwijam swoj talent artystyczny"
    War, war never changes.

Domyślnie

Każdy musi mieć jakąś motywacje, nie uwazam podmiany tapety za coś bardzo szkodliwego.

Domyślnie

mi sie zdaje ze hakerzy to po prostu tworcy oprogramownia komercyjnego, to nawet widze jak dostaje email z jakimis tam produktami np antywir czy cos , na poczatku oferuja wesje 3 za darmo a potem co tydzien przesylaja email o platnym uaktualnieniu do wersji 4 5 6 7 8 itd bo ma milion nowych opcji i wogole .
    ciezko jest chyba byc hakerem nie tworzac aplikacji ktorych inni uzywaja bo to nieznajomy kod trzeba przerabiac i w zasadzie jak sa w nim furtki to moze zostawione celowo wiec takie odkrycie jakiejs dziury
    i aplikowania bledu do wlasnego wykorzystania prawdopodobnie zajmuje wiecej czasu niz przygotowanie latki ze strony wydawcy wiec tez srednio to sie oplaca poswiecac na to czas. tzn na hakerstwo , lepiej na development jakiejs aplikacji czy wprowadzanie wlasnej.

Domyślnie

podzielam zdanie ze najważniejsza jest motywacja. warto sobie zadać pytanie "dlaczego chce to robić"

Domyślnie

dosyć tych pierdołów.
    @stiffler:
    koledzy TQM oraz GSG9 nakierowali Cie bardzo dobrze.
    Ale powielam zdanie GSG9 nadal nie rozumiesz o co chodzi.
    Więc powiem to tak, przeczytaj to co teraz napisze az tego nie zrozumiesz:

Haker to istota omijajaca / lamiaca zabezpieczenia / aplikacje / protokoly sieciowe itd itd.
    nie w celu 'dojebania'(przepraszam za łacine, ale na chłopski rozum lepiej to rozumiec newbie) komuś, bo tym zajmuje sie juz Cracker, ktory wiedzą nie jest gorszy od hakera.
    Haker ma za zadanie znalezc bug w oprogramowniu ale nie wykorzystywaniu go w celach negatywnych i ogólnym wykorzystaniu go w czym kolwiek, znowu tak jak robi to Cracker. Haker ma za zadanie powiadomic administratorow / programistow / specjalistow / autorow i kogokolwiek, kto stowrzyl dane oprogramowanie i powiadomić go żeby zniwelował ten bug. Jeśli tego nie zrobi Haker ma prawo uświadomić autorskiej osobie oprogramowania jak groźne jest niebezpieczeństwo związane z tą luką.
    Ostatnio edytowane przez smurf : 03-16-2011 - 18:24

Wink

przewaznie ludzik czuje sie hakerem jak sciegnie sobie na kompa trojana ktory bedzie mial opcje robienia ss pulpitu,wysylania logow na email, czy wysuwania i wsuwania dvdromu
    najpierw ten ludzik przetestuje to u siebie na kompie , jak zadziala to podesle to znajomemu czy swojej dziewczynie ... ludzikom ciezko to wszystko wytlumaczyc

wiec jak chcesz zostac hakerem to sciagnij sobie trojana
    Ostatnio edytowane przez gemini300 : 03-19-2011 - 18:27

Zasady Postowania