Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Tworzenie strony WWW z interaktywną zawartością

Domyślnie Tworzenie strony WWW z interaktywną zawartością

Będzie mi potrzebna strona szkoły jazdy i chcę zrobić ją sam. Na stronie ma być to co zwykle na stronie + formularz i informacja o wolnych godzinach. Uczeń będzie mógł zobaczyć kiedy są wolne godziny jazdy, wybrać te który mu pasują i wprowadzić przez formularz. Potem w informacjach mają się one pojawić jako zajęte. Czym to zrobić najlepiej i najszybciej się tego nauczyć (język, program, technologia)? Starczą słowa kluczowe, ja już sobie doczytam. Jak ktoś pamięta link do jakiegoś kursu, to też bardzo się przyda. Na razie liznąłem nieco html, edytorów i joomli.
    Z góry dzięki.

Domyślnie

Moim zdaniem powinieneś zacząć się uczyć jakiegoś języka skryptowego. Moim zdaniem najlepiej PHP5, ASP, MySQL itp. Jak wiesz nauka nie będzie tu krótka.

Szczególnie polecam same dokumentacje lub manuale. Na Wikibooks jest fajny tut dotyczący programowania w Pythonie.

Domyślnie

Jak ma być szybko to ja bym się zastanowił nad użyciem kalendarza google i jego API. Być może wtedy było by możliwe zrobienie tego w CMS (jak joomla) bez potrzeby uczenia się PHP i mySQL.

API Overview Guide - Google Calendar APIs and Tools - Google Code

Domyślnie

Do planowanego otwarcia szkoły jest jeszcze dużo czasu, więc zacznę się uczyć php, MySQL, htmla, bo to ciekawy temat. Z takimi umiejętnościami pewnie będzie się dało nawet coś dorobić, teraz każdy sklep/firma/organizacja/klub musi mieć swoją stronę. Jak się nie wyrobię do otwarcia szkoły albo nie będę miał czasu to użyję CMS-a. Dzięki!

Domyślnie

Do takiego pojedynczego zadania obedzie sie nawet bez bazy danych.
    Proste operacje na plikach tekstowych w php plus ewentualnie obsluga sesji.
    No chyba ze chcesz wprowadzic system uzytkownikow, instruktorow(kazdy by mial swoje godziny wolne), to wtedy juz baza by sie przydala

Domyślnie

Baza na pewno się przyda bo będę musiał się jakoś zabezpieczyć żeby jakiś żartowniś nie zajął sobie wszystkich godzin lub godzin na które nie przyjdzie. Chyba przez system użytkowników. Ktoś zapisywałby się telefonicznie, dostawałby login i hasło i resztę załatwiałby na stronie. Do planowanego zakończenia strony jest jeszcze bardzo dużo czasu. Na razie się uczę z przymiarem do tej strony.

Zasady Postowania