Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 12

Temat: Cracker

Domyślnie Cracker

Witam .

Pragnę włamać się na stronę
    Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
    a więc od czego muszę zacząć gdy chcę przeprowadzić taki atak ?
    Jakie umiejętności oraz programy będą mi do tego niezbędne ?

Również pragnę zaznaczyć, że każdy ma swoje początki w tym co chcę robić , więc proszę nie patrzeć na mnie z góry .

Było by wspaniale gdyby znalazł się jakiś chętny "SenSej" , który zechciał by mnie czegoś nauczyć. W taki sposób, że podawał by mi tutoriale z których miał bym się zdobyć jakąś wiedzę, a później bym mógł jej użyć w praktyce. Wiem, że można wpisać w google lecz dużo osób chcę zachować swoje umiejętności dla siebie i nie dzieli się nimi lub nie pisze wszystkiego . Jeżeli była by taka osoba prosił bym o PW .

Pozdrawiam .

Domyślnie

Jakie umiejętności oraz programy będą mi do tego niezbędne ?
    niezbedne? wszystko jest zbedne, wystarczy ci nawet jakis edytor pamieci i manuale harty sieciowej

Ale do tego typu zadan proponuje firefoxa z rozszerzeniem live http headers albo programu w c jak stronka 'zabezpieczona' przez live http headers.

Musisz zrozumiec jakie sa bledy na stronkach, to to RFL, LFI, SQLi (mysql/pgsql/mssql), wszelakie bledy uploadu, tokeny/sesje, xss, xsrf, obsluga ciasteczek, obsluga zapytan typu TRACE, chmod, bledy w katalogach, kodowanie znakow (bardzo wazne, php nie obsluguje MBCS, gdzie baza moze obslugiwac co innego), i wiele wiele innych. Ogolnie to na kazda stronke mozna cos znalezc bo HTTP i WWW to SMIEC, przerosniety mutant 20 wieku ktory sie prosi by go dobic.

Domyślnie

Co jest najważniejsze ? na co mam zwrócić szczególną uwagę a co mam sobie odpuścić . Od czego mam zacząć ?
    Chcę być dobrym w tym co robię.

Domyślnie

Niczego masz sobie nie odpuszczac. A w jakiej kolejnosci zwrocisz uwage na co nie robi wielkiej roznicy.

Domyślnie

więc może skoro naruszyłeś już ten temat z live http headers to jeśli możesz opisz mi w jakich zadaniach on może mi pomóc jak działa i jak go użyć dołączyłem do tego firebuga .

Co mogę osiągnąć z jednym i drugim ? Coś mi się do tego przyda ?

Domyślnie

Ja bym na początek przeczytał podobne posty w /dev/null
    Potem zrozumiał swój błąd, przeprosił i poprosił o zamknięcie tematu.
    Potem pokornie zaczął bym się uczyć informatyki krok po kroku, jeśli naprawdę było by to to co chcę robić przez tysiące godzin mojego życia.

Domyślnie

tamte posty w twoim linku wyglądaj tak :
    - Pytanie co gdzie jak ?
    -Odpowiedz nie możemy Ci pomoc .

Następnie zrozumiał bym swój błąd przeprosił i poprosił o skasowanie swojego posta .

a informatyka uczy mnie jak napisać CV lub podanie . Wiec wole sam się uczyć bez twoich złotych rad które nikomu się nie przydadzą .

Domyślnie

Co robi Firebug i Live HTTP Headers? A instrukcje/opis czytales? Widac ze nie...
    Nikt za Ciebie sie nie nauczy i nikt nie bedzie przepisywal tego co dokladnie opisal autor - idz do zrodla i nie marudz.

To forum wbrew pozorom uczy i to tego czego powinno - gdzie jest zrodlo informacji ktorej szukasz... jak znalezc to czego sie szuka itd... ale nikt nie bedzie tego robil za Ciebie - w koncu Ty chcesz sie nauczyc, prawda?
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Szukałem ... Ale być może użytkownicy powiedzą mi coś więcej na ten temat czego nie dowiem się na innych stronach .

GSG-9 jest offline Shapeshifter

Domyślnie

Cytat Napisał Cracker Zobacz post
    Szukałem ... Ale być może użytkownicy powiedzą mi coś więcej na ten temat czego nie dowiem się na innych stronach .
    myslisz, ze uzytkownicy sobie z palca wyssali wiedze? nie, tez kazdy meczyl google az znalazl odpowiedz.
    War, war never changes.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania