Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: DOS duzy problem

Domyślnie DOS duzy problem

Sciagnalem sobie 2 obrazy dvd ze starymi windowsami (nt 3.1), i chcialbym cos zainstalowac na VM.
    Uruchamiam z iso, wszsytko ok, tylko instalator chce ode mnie czysty dysk floppy. Nie bylo by z tym problemu, gdyby DOS nie zajmowal mi a: swoimi smieciami Ogolnie to jak odpalam instalator bez floppa, to A: mam i tak zajete, sa tam programy typu fdisk czy format. Ale ten durny instalator chce ode mnie czysta dyskietke! Jak mam to zrobic? Musi byc ona w A. Jak uruchamiam 'z dyskietka' to rowniez dos ignoruje moj obraz i tak montuje tam co chce... Jedyne co udalo mi sie zrobic zeby to 'obejsc', to zbootowac CD z dyskietki (wtedy dos z cd mi nie nadpisuje a, i sformatowac dyskietke startowa. Wtedy dziala, moze ktos mi wyjasnic to zjawisko? Moze ktos mi powiedziec jak zmienic zeby A: wskazywalo na obraz dyskietki, a nie na to co teraz?

Domyślnie

Widzialem takie obrazy instalacyjne u ludzi - 2 DVD i wszystko od DOS 1.0 w gore :P fajna zabawka lol

Nie wiem czy to zadziala ale pamietam z moich dawnych czasow gdy DOS to bylo wszystko co bylo w zasiegu, ze jak miales zawartosc wszystkich dyskietek w jednym katalogu zgrane to mogles odpalic setup.exe recznie i instalowac bez dyskietek. Nie wiem co tam masz na tych DVD ale mozesz tak sprobowac.

BTW (off-topic)
    Najlepszy DOS jakiego vidzialem to by Novell DOS 7.0 bo skubany dobrze zarzadzal pamiecia (wazne dla graczy bylo jak miales wypasionego na tamte czasy kompa z 4MB RAM i zawsze brakowalo Ci podstawowej pamieci a HIMEM.SYS nie dawal rady pod MS-DOS'em).
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

nie zrozumiales problemu
    mam 1 obraz iso z duza iloscia systemow. nt, 9x, dos, i cos tam jeszcze.

jak ustawie boot na DVD, i zaczne z menu instalowac windowsa NT 3.1, to w pewnym momencie on bedzie chcial ode mnie dyskietke (na ktorej nagra instalator ktory bede musial uruchomic). Problem jest w tym, ze jak zbootuje z DVD, to A: mam 'nadpisane' przez jakies programiki, dos zupelnie ignoruje sprzet (emulowany), tylko wrzuca pod A: co chce! I to jeszcze write protected! Wiec na tym etapie jest problem, instalka chce dyskietke, a ja jej dostarczyc nie moge. Chyba ze zbootuje z dyskietki - wtedy jakos dziala, nie wiem czemu, moze DOS wykrywa ze boot byl z dyskietki, i nie nadpisuj jej.

Chcialbym moc zrobic calosc instalacji uzywajac tylko plytki dvd lub obrazu iso. Bez zadnych dodatrkowych dyskietek. Czy da sie to zrobic?
    A co mnie najbardziej interesuje, dlaczego DOS nie mountuje hardwaru pod A:, tylko swoje smieci? Na prawdziwym sprzecie tez tak jest, nie mam floppa, a a jest i tak zajete.

Domyślnie

A: i B: sa zarezerwowane dla napedow FDD - nawet jesli ich nie masz - to historyczna sprawa...
    C: to zawsze pierwsza partycja w systemach DOS/Windows

Jakbys mial naped FDD na USB to bedzie jako A: widoczny. Jesli instalujesz to na VMware/VirtualBox to musisz przygotowac sobie obrazy dyskietek i sprobowac podmontowac - spora szansa ze zadziala...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Ustawiam boot z dvd. Nie mam FDD. Po zaladowaniu DOSa a: zawiera rozne programy. Nie mam FDD!
    A nawet jak wlacze kontroler fdd i dodam obraz dyskietki, to o ile nie zbootuje systemu z tejze dyskietki, nie zostanie ona podmontowana pod DOS! A: rowniez bedzie zawieral programy DOSa. Dlaczego tak sie dzieje? Czy to normalne?

Domyślnie

o ile dobrze pamietam to tych dyskietek chyba bedziesz potrzebowal 3 szt.
    i zapoznaj sie z komenda subst
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

Domyślnie

Problem rozwiazany. winnt /X nie wymaga floppa, setup kontunuuje sie z dysku.

Zasady Postowania