Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Pytanie na temat języków i systemu

  1. #1

    Domyślnie Pytanie na temat języków i systemu

    Od razu przejdę do rzeczy, teraz czasy są inne niż kiedyś właśnie dlatego kieruje tego typu pytanie do was, otóż nie wiem od czego zacząć zabawę z hakerstwem. Wiem że było już wiele tematów na ten temat, ale chce się uczyć jezyków które teraz najbardziej się przydają. I chyba najważniejsze pytanie, na jakim systemie się uczyć tych języków. Dodam że w tej chwili mam zainstalowane dwa systemy windows xp i linux ubuntu 10.04. Jak by co dopiero zaczynam zabawę z linuxem.

    Z góry dziękuje i pozdrawiam Bartek
    Ostatnio edytowane przez Bartonik : 01-02-2011 - 01:10

  2. #2

    Domyślnie

    od czego zacząć zabawę z hakerstwem
    ... Jak dla mnie to nie jest zabawa
    Wiem że było już wiele tematów na ten temat
    To warto je przeczytać.
    I chyba najważniejsze pytanie, na jakim systemie się uczyć tych języków
    Obojętnie, ale jak masz to ubuntu, to masz już w zasadzie prawie wszystko by pisać programy w notatniku i potem je odpalić, a w win$$ musisz to wszystko doinstalować.

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli z tego co wnioskuje z innych tematów, najlepiej zacząć od c++ wole się spytać żeby się upewnić.
    I jeszcze jedno pytanie jeżeli miał bym już zaczać od c++, to znacie może jakieś dobre video-kursy do tego języka.
    Z góry dziękuje i przepraszam za spam.
    Pozdrawiam Bartek
    Ostatnio edytowane przez Bartonik : 01-02-2011 - 01:31

  4. #4

    Domyślnie

    Była fajna stronka 2lite.pl ale ją przejeli, albo zmienili z kursów na jak zarobić kasę czy coś takiego.
    A co do cpp to ja bym proponował zacząć uczyć się kilku języków do powiedzmy tego samego momentu czyli np do pętli (instrukcje warunkowe zakładam, że są wcześniej zazwyczaj) i zobaczyć co Ci bardziej opowiada
    Ja np zacząłem od pythona, bo dla mnie był łatwiejszy od cpp ale do cpp masz masę wideo kursów a do pythona prawie w ogóle. Na allegro widziałem jakieś, no ale wiadomo już nie za free

  5. #5

    Domyślnie

    Dobrze wszystko co mi jest potrzebne już prawie znalazłem, teraz jeszcze jedno pytanie, jak to jest z programowanie w cpp pod linuxem. Z tego co mi wiadomo, to linux nie odpala plików exe. Czyli jak bym pisał jakiś program nie wypróbuje go pod linuxem czy się mylę

    Z góry dziękuje i pozdrawiam Bartek

  6. #6

    Domyślnie

    Odpalisz
    zapisujesz plik z rozszerzeniem cpp np plik.cpp
    i dajesz w konsoli w tym folderze oczywiście którym masz plik.cpp
    Kod:
    gcc plik.cpp -o plik
    A następnie go odpalasz:
    Kod:
    ./plik
    ew jak nie będzie działać to przed uruchomieniem daj:
    Kod:
    chmod +x plik
    Tylko, 1 uwaga plik który skompilujesz pod linuxem nie odpali na windze - ale kod będzie działał, tzn są tam inne polecenia pod win i pod linusia ale to poznasz potem

  7. #7

    Domyślnie

    Dobra troche poczytałem na temat kursów video, to teraz do was pytanie jaką książke opłaca się kupić. Z tego co czytałem to dobrą książką jest "Symfonia c++" co o niej sądzicie, i czy ktoś miał z nią styczność.

    Z góry dziękuje i pozdrawiam Bartek
    Ostatnio edytowane przez Bartonik : 01-03-2011 - 12:01

Tagi

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj