Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Bezpieczeństwo stron WWW, CMS

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Bezpieczeństwo stron WWW, CMS

    Cześć, to jest w sumie mój pierwszy post. Zawędrowałem do was na stronę, gdyż chciałem zająć się projektowanie stron internetowych bardziej poważnie (webdesign itd.) . No ale rok temu gdy pracowałem nad pewną stroną, padłem ofiarą hmm crackera (?) .... Modyfikowałem skrypt PhpFUSION tak aby odpowiadał moim wymaganiom no ale widocznie podziurawiłem go jak ser szwajcarski, bo w kilka tygodni (2-4), ze strony zniknęła zawartość kilku plików, potem gdy to naprawiłem to okazało się że jest trojan na serwerze który automatycznie się ściągał. Od razu wyłączyłem stronę tak aby nie mogła się nawet wyświetlać.

    Teraz chce poznać wroga. Chce się dowiedzieć jak to zabezpieczyć żeby nie mógł się do mnie włamać (wiem, że zawsze będą luki ale chce żeby było ich jak najmniej). Nie proszę o materiały odnośnie niszczenia stron, tylko zapobieganiu - zdaje sobie sprawę, że to tak naprawdę te same materiały, ale chciałem zaznaczyć swoje intencje !

    Przeglądałem wasze forum ale niestety nie znalazłem tematu który by mnie satysfakcjonował. Nie chce się dowiadywać odnośnie włamaniom na komputery, chce się dowiedzieć odnośnie bezpieczeństwu www. Znam c++, turbo-pascala, html, javascript, php, no i angielski ^^. Szukam bardziej czegoś w rodzaju kursu a nie bloga (strasznie się po nich wędruje). Mogą być pliki pdf cokolwiek...

  2. #2
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Poland
    Postów
    59

  3. #3
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Z Nienacka
    Postów
    396

    Domyślnie

    Witam,

    skoro tak to lektura obowiązkowa:

    OWASP Testing Project - OWASP

    oraz pozostałe pozycje...do ściągnięcia w pdf.

    Skoro znasz angielski to nie powinno być problemu. Rzetelne i pełne informacje na temat bezpieczeństwa aplikacji.

    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Ok super, dziękuje wam za materiały. Jak ktoś znajdzie jeszcze coś ciekawego to chętnie przeczytam ^^

  5. #5
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    Takie buty:
    AppFw
    ***********
    * markossx *
    ***********

  6. #6

    Domyślnie

    Witam,

    Szukam osoby do współpracy przy skanach bezpieczeństwa, jest ktoś zainteresowany?

    Pozdr.

Tagi

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj